22:57 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos kariai, archyvinė nuotrauka

  Lietuva 2018 metais didina dalyvavimą tarptautinėse operacijose trečdaliu

  © Photo: Фото: LIETUVOS KARIUOMENĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  20 0 0

  Seimas patikslino, kad 2018-2019 metais Lietuva dalyvaus tose pačiose tarptautinėse operacijose, kuriose ir dabar, tačiau kariuomenė ketina didinti karių skaičių

  VILNIUS, spalio 12 — Sputnik. Ketvirtadienį, spalio 12 dieną Seimas vieningai  nutarė  dėl Lietuvos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse karinėse operacijose 2018-2019 metais, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  2018-2019 metais bus išlaikomas šiuo metu esamas indėlis tarptautinėse operacijose ir misijose, papildomai prisijungiant prie NATO ir sąjungininkų pajėgumų prioritetinės kovos prieš smurtinio ekstremizmo organizacijas Irake, taip pat siunčiant karius į strateginės sąjungininkės JAV vadovaujamos koalicijos operaciją "Spartiečio skydas" Artimuosiuose Rytuose.

  Karoblis: nereikia gyventi iliuzijomis, turime prisidėti prie kovos su terorizmu >>

  Didžiausias dalyvavimas planuojamas Ukrainoje.

  "Karinėje mokymo operacijoje Ukrainoje Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo tikslais — iki 60 karių ir civilių krašto apsaugos sistemos tarnautojų", — rašoma Seimo pranešime.

  Šiuo metu devyniose tarptautinėse operacijose ir misijose dalyvauja apie 90 Lietuvos karių. NATO operacijoje Afganistane "Tvirta parama" dalyvauja 29 kariai, NATO operacijoje Kosove — 1 karys.

  Europos Sąjungos operacijose dalyvauja 7 Lietuvos kariai — iš jų 3 operacijoje Viduržemio jūroje "Sophia", 2 — mokymo misijoje Malyje, po vieną — mokymo misijoje Centrinės Afrikos Respublikoje ir operacijoje "Atalanta", skirtoje kovai su ginkluotais plėšimais jūroje.

  Jungtinių Tautų stabilizavimo operacijoje Malyje "Minusma" dalyvauja 5 kariai. Jungtinių Amerikos Valstijų vadovaujamos koalicijos operacijoje Irake „Įgimtas ryžtas" tarnauja 6 Lietuvos kariuomenės instruktoriai, o karinėje mokymo misijoje Ukrainoje — apie 40 karių.

  Lietuvos kariai į tarptautines operacijas siunčiami vadovaujantis Seimo nutarimais, kurie numato į kokias operacijas ir koks karių skaičius gali būti siunčiamas. Tokie nutarimai yra reguliariai atnaujinami ne rečiau nei kas dveji metai.

  Dar šia tema

  NATO nevykdys kovinių veiksmų Sirijoje ir Irake
  Karoblis: Lietuva turi aktyviau dalyvauti tarptautinėse operacijose
  Lietuva aktyviai dalyvaus JT taikos operacijose
  Grybauskaitė siūlo didinti lietuvių dalyvavimą kovoje su terorizmu
  Tegai:
  tarptautinės operacijos
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos