07:44 2018 Birželio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1648
 • RUB73.5314
  Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, archyvine nuotrauka

  Lietuvos Krašto apsaugos viceministras lankysis Ukrainoje

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Vytautas Umbrasas Ukrainoje aplankys Lietuvos karių instruktorių grupę ir susitiks su JAV, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriais

  VILNIUS, spalio 17 — Sputnik. Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas lankysis Ukrainoje, praneša ministerijos spaudus tarnyba.

  Umbrasas susitiks su Ukrainos gynybos ministro pirmuoju pavaduotoju Ivanu Rusnaku, aplankys Lietuvos karių instruktorių grupę, vykdančią mokymo misiją Mokymo centre Desnoje.

  Viceministras taip pat ketina susitikti su Jungtinių Amerikos Valstijų, Jungtinės Karalystės, Kanados, Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriais ir aptarti Ukrainos gynybos saugumo reformų aktualijas.

  Kartu numatytas viceministro susitikimas ir su NATO ryšių biuro Kijeve vadovais.

  Viceministras Umbrasas spalio 20 diena Kijeve dalyvaus kritinės infrastruktūros apsaugos stalo pratybų svečių dienos renginyje ir pasveikins pratybų dalyvius.

  Šiomis pratybomis siekiama vystyti Ukrainos pajėgumus užtikrinant kritinės infrastruktūros apsaugą. Pratybos vyksta spalio 16-20 dienomis, jos organizuojamos kartu su NATO Energetinio saugumo centru įsikūrusiu Vilniuje.

  Lietuva palaiko Ukrainą

  Lietuvos kariuomenės instruktoriai Ukrainoje nuo 2015 metų vykdo sausumos pajėgų batalionų rengimą, Specialiųjų operacijų instruktoriai teikia paramą Ukrainos specialiųjų pajėgų kariams.

  Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius.

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugpjūčio pabaigoje apsilankęs Kijeve dar kartą pabrėžė, kad Lietuva yra viena aktyviausių Ukrainos rėmėjų gynybos stiprinimo srityje, teikia praktinę paramą padėdama reformuoti ir stiprinti Ukrainos kariuomenę, siekiant priartėti prie NATO standartų.

  Rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

  Ukraina 2016 metais gavo iš Lietuvos 146 vienetų mirtino  Sovietų Sąjungos laikų gamybos ginklo. Tarp jų 60 didelio kalibro Vladimirovo kulkosvaidžių ir 86 didelio kalibro Degtiariovo — Špagino kulkosvaidžių. Apie tai skelbė agentūra "Ukrinform" su nuoroda į JT bazę "Informacija apie pasaulinę prekybą ginklais".

  Pagal nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" Lietuva teisiniais pagrindais gali siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais.

  2016 metais į Ukrainą buvo išsiųsti daugiau nei 200 Lietuvos karių. Nuo 2015 metų liepos iki lapkričio Lietuvos instruktoriai vykdė Ukrainos Nacionalinės gvardijos mokymus.

  Dar šia tema

  Artimiausiu metu JAV gali pradėti tiekti ginklus Ukrainai
  Estija papasakos Ukrainai, kaip perkelti paminklus tarybiniams kariams
  Ukraina tęsia neteisėtą ginklų pardavimą
  Vilniaus statybvietėje aptikti 4 nelegalai iš Ukrainos
  Tegai:
  Vytautas Umbrasas, Ukraina
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos