12:12 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Konservatorius Antanas Matulas kreipėsi į STT su prašymu ištirti sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komandos galimą įtaką renkant institucijų vadovus

  VILNIUS, spalio 18 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Antanas Matulas kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos komandos galimai darytos įtakos renkant Valstybinės ligonių kasos direktorių, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Seimo narys turi duomenų, kad komisijos pirmininkė galbūt buvo verčiama konkurso nugalėtoju išrinkti Igorį Baikovskį. Informacija perduota Specialiųjų tyrimų tarnybai.

  "Mano turimais duomenimis, ministro patarėjas Danas Bakša galimai vertė komisijos pirmininkę sudiktuoti klausimus ir atsakymus, kad konkursą laimėtų Baikovskis. Panašiai, atrodo, konkursai vyko ir Palangos reabilitacijos ligoninėje, ir organizuojant kai kuriuos kitus konkursus", — pažymėjo Matulas.

  Pasak parlamentaro, jei informacija pasitvirtintų ir paaiškėtų, kad Veryga, prisidengęs teisingumo ir nešališkumo kauke, galimai daro įtaką renkant atsakingų institucijų vadovus, jis turėtų nedelsdamas trauktis iš užimamų pareigų arba būti pašalintas.

  Portfelis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Табылды Кадырбеков

  Rugsėjo mėnesį Laurynas Kasčiūnas ir Virginijus Sinkevičius užregistravo Valstybės tarnybos įstatymo pataisas, siekiančias užkardyti galimus nepotizmo atvejus valstybės tarnyboje.

  Pagal šiuo metu Valstybės tarnybos galiojančią įstatymo redakciją, asmuo negali būti priimamas į pareigas valstybės tarnyboje tada, kai jam artimas giminaitis užima atitinkamas pareigas ir dėl to atsiranda tiesioginio pavaldumo santykis.

  Parlamentarai įsitikinę, kad šios pataisos leistų labiau kovoti su galimais nepotizmo atvejais, kai aukštas pareigas užimantys asmenys pasinaudoja savo įtaka, kad pasibaigus jų kadencijai ar įgaliojimų laikui, jų artimi giminaičiai būtų priimti į valstybės tarnautojo pareigas.

  Dar šia tema

  Ministerijų darbuotojai nebegaus kompensacijų už transporto išlaidas
  Tegai:
  Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos