16:22 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Latvijos siena su Baltarusija, archyvinė nuotrauka

  Dešimtys milijonų eurų skirtos sienoms su Rusijos Federacija stiprinti

  © Photo: Valstybės sienos apsaugos tarnyba
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3010

  Lietuva, Latvija ir Estija dirba ties sienų su Rusija plėtra; Lietuvos ir Rusijos sienos statybos pasibaigs šių metų gruodį - tai bus dvieju metrų aukščio tvora su papildoma įranga

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Latvija per ateinančius trejus metus nukreips 31 milijoną eurų sienoms su rytinėmis kaimynėmis stiprinti, praneša Sputnik Latvija.

  Iš šios sumos daugiau nei 20 milijonų eurų bus išleista infrastruktūros statyboms pasienyje su Rusija ir daugiau nei dešimt milijonų — su Baltarusija.

  Bendras Latvijos ir Rusijos sienos ilgis yra 276 kilometrai. Ten yra dešimt valstybinės sienos apsaugos tarnybų, kiekviena iš jų aptarnauja 22-40 kilometrų plotus. Latvijos siena su Baltarusija yra apie 173 kilometrų ilgio.

  Prieš penkerius metus Respublika pradėjo įrengti pasienio zonos infrastruktūrą. Tada Latvijos valdžios institucijos kartu su įmone "Pk 19 + 9" sukūrė atitinkamą projektą. Tačiau 2015 metais buvo pakeistas rangovas ir juo tapo "Igate". Kol kas įrengta tik 65 kilometrų sienos juosta.

  "Lietuvos sienos" statybos beveik baigtos

  Ne tik Latvija, bet ir kitos Baltijos šalys išleidžia milijonus eurų sienoms su Rusija statyti. Vasario pradžioje statybas pradėjo ir Lietuva, ketinanti sustiprinti 44,6 kilometrų ilgio ruožą.

  Darbų vertė — 1 milijonas 335 tūkstančiai eurų. Šios lėšos skirtos iš Lietuvos biudžeto. Visus sutartyje numatytus darbus naujos tvoros infrastruktūrai įrengti planuojama užbaigti iki šių metų gruodžio 20 dienos.

  Sienos ilgis tarp dviejų šalių yra 294,4 kilometrai, iš jų 18,5 kilometrų eina Kuršių mariomis, 22,2 kilometro — jūra.

  Direktorius Lietuvos Respublikos valstybės sienos apsaugos tarnybos Renatas Požėla teigia, kad tvora tarnaus kaip papildoma saugumo priemonė ir padės kovoti su šešėline ekonomika.

  Valdžios institucijos planuoja pastatyti tvorą ties Lietuvos siena su Baltarusija iki 2020 metų.

  Estija nespėjo

  Estija planavo baigti statybas iki valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių, bet jiems trūksta laiko tai padaryti.

  "Galbūt tai buvo pradinis planas, apie kurį buvo kalbama tuo metu, kai jie pradėjo valyti pasienio zoną. Tokie planai buvo pernelyg ptimistiški", — pasakė sienos apsaugos biuro Lyunaskoy prefektūros vadovas Tamar Tamm.

  Estijos valdžios institucijos pernai patvirtino sausumos sienos projektą su Rusija, kuriam jie planuoja skirti daugiau nei 70 milijonų eurų. Jie įdiegs elektroninę apsaugos sistemą ir naudos dronus. Bet koks pažeidimas bus užfiksuotas vaizdo stebėjimo įranga ar jutikliais.

  Valdžios institucijos mano, kad statybos bus baigtos iki 2020 metų.

  Dar šia tema

  Pasienyje su Rusija pradedama 1,3 mln eurų vertės tvoros statyba
  Lietuva atsisakė statyti tvorą pasienyje iš rusiškų medžiagų
  Tegai:
  siena, tvora, Estija, Baltarusija, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos