02:08 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  51

  Savaitgalį Šiaulių regiono civilinėje aplinkoje vyks pratybos "Saulės kirtis 2017", kuriose dalyvaus Lietuvos ir Latvijos savanorių pajėgos, JAV ir Danijos kariai, taip pat sukarintų ir civilinių valdžios institucijų atstovai

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Spalio 20-22 dienomis Šiaulių regione vyks Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vertinamosios lauko taktinės pratybos "Saulės kirtis 2017", praneša Kariuomenės spaudos tarnyba.

  Pratybose drauge su rinktinės profesinės karo tarnybos kariais ir kariais savanoriais dalyvaus ir kitų Lietuvos kariuomenės vienetų, Latvijos savanorių pajėgų "Zemessardze", JAV ir Danijos kariai, taip pat Šiaulių sukarintų ir civilinių valdžios institucijų atstovai.

  Didžiausias dėmesys pratybu metu bus skirtas rinktinės karių pasirengimui vykdant plataus masto operacijas apgyvendintose vietose vertinti, veikiant drauge su sukarintomis ir civilinės valdžios institucijomis bei koordinuojant veiksmus su sąjungininkų kariais.

  Pratybos "Saulės kirtis 2017" Šiaulių mieste ir jo apylinkėse vyks tiek šviesiuoju, tiek tamsiuoju paros metu. Kariai judės pėsčiomis arba su ratinėmis karinėmis transporto priemonėmis, naudos specialiąsias priemones: imitacinius šaudmenis, sprogstamuosius užtaisus, dūminius paketus ir signalines raketas.

  Pagrindinis pratybų etapas vyks Šiaulių Medelyno mikrorajone šviesiuoju paros metu. Prašome gyventojų nesibaiminti, apie vyksiančias pratybas informuoti vaikus ir vyresnio amžiaus žmones.

  Šios pratybos unikalios ir išskirtinės tuo, kad pratybų vieta yra civilinė aplinka — tankiai apgyvendintos vietos, miestai, miesteliai, objektai, priklausantys privatiems asmenims ar esantys valstybės nuosavybėje.

  Krašto apsaugos savanorių pajėgos

  Krašto apsaugos savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuo metu jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba (SKAT). KASP yra integrali Sausumos pajėgų dalis. Pajėgos formuojamos iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. Šiuo metu pajėgose tarnauja apie 4500 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių.

  Karoblis kariuomenėje laukia tik savanorių >>

  Pajėgas sudaro Savanorių pajėgų štabas, šešios rinktinės, apimančios visą Lietuvos teritoriją: Alytuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose ir Vilniuje.

  Šiuo metu savanorių pajėgose tarnauja apie 4900 karių savanorių ir apie 500 profesinės karo tarnybos karių. Kario savanorio tarnyba yra nenuolatinė karo tarnyba, suderinama su kario savanorio civiliniu darbu, mokslais ar studijomis. Karys savanoris pratybose per metus dalyvauja apie 30 dienų, dažniausiai savaitgaliais. Kariais savanoriais į KASP gali būti priimami Lietuvos Respublikos piliečiai nuo 18 iki 60 metų amžiaus.

  Dar šia tema

  Savaitgalį Šiaulių rajone kariai savanoriai treniruosis su portugalais
  Minint Savanorių pajėgų įkūrimą — diena su uniforma
  Karių savanorių pajėgų aprūpinamas gerėja
  Tegai:
  kariai savanoriai, karinės pratybos, kariai, Saulės kirtis 2017, Latvija, Šiaulių regionas, Danija, JAV

  Svarbiausios temos