20:37 2021 Sausio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  32

  NATO centro, vykdančio su kontržvalgyba susijusius standartizuotus mokymus ir rengiančio NATO kontržvalgybos doktrinas ir koncepcijas, veikloje dalyvauja ir Lietuvos karininkas

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Ketvirtadienį Krokuvoje įvyko NATO Kontržvalgybos kompetencijos centro atidarymo ceremonijoje, praneša Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Iškilmingoje ceremonijoje dalyvavo ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie Krašto apsaugos ministerijos departamento direktorius pulkininkas Remigijus Baltrėnas. 

  Oficialiai NATO Kontržvalgybos kompetencijos centras Krokuvoje buvo akredituotas 2016 metų spalio mėnesį.

  NATO Kontržvalgybos kompetencijos centras įkurtas 2015 metais. Jo steigėjos — Lenkija ir Slovakija, centrinė būstinė yra įsikūrusi Krokuvoje, Lenkijos kariuomenės Sausumos pajėgų štabo teritorijoje. Centrui taip pat priklauso Slovakijoje esantis didelis karinis mokymų kompleksas Lesto priemiestyje.

  Centro veikloje taip pat dalyvauja Čekija, Italija, Kroatija, Lietuva, Rumunija, Slovėnija, Vengrija ir Vokietija. Pagal narių skaičių tai vienas iš didžiausių NATO kompetencijos centrų. 

  NATO centre jau kiek daugiau nei metus dirba Lietuvos deleguotas ekspertas.

  NATO kompetencijos centras (NATO Counter Intelligence Centre of Excellence, NATO CI COE) vykdo su kontržvalgyba susijusius standartizuotus mokymus, rengia NATO kontržvalgybos doktrinas ir koncepcijas ar inicijuoja jų peržiūrą esant poreikiui. Centre dirbantys ekspertai taip pat identifikuoja išmoktas pamokas kontržvalgybos srityje, rengia išvadų apibendrinimą.

  Vykdydamas veiklą centras siekia NATO šalių suderinamumo ir sąveikos kontržvalgybos srityje, ypač NATO vykdomų operacijų metu. Jau šiuo metu centras aktyviai prisideda rengiant doktrinas ir standartizacijos dokumentus, susijusius su NATO vykdoma kontržvalgybos veikla.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos. Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirumu dialogui", — pridūrė Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Pagal NATO išplatintą informaciją, 2017 metais Baltijos šalių teritorijoje planuojama surengti ne mažiau nei 16 tarptautinių ir nacionalinių pratybų. Rotuojamų NATO pajėgų dislokavimas Rytų Europoje yra dalis Aljanso planų sustiprinti savo rytinio sparno gynybą ir atgrasyti potencialią Rusijos agresiją.

  Rusija savo ruožtu ne kartą protestavo prieš NATO pajėgų buvimą Rytų Europoje. Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad NATO puikiai žino, jog Rusija neturi planų ką nors pulti, bet naudojasi pretekstu tam, kad būtų galima Rusijos pasienyje dislokuoti kuo daugiau karinės technikos.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Ukrainoje dirba 450 NATO instruktorių
  Pratybose "Geležinis vilkas 2" dalyvaus daugiau nei 2 tūkst karių
  Tegai:
  karininkas, kontržvalgyba, NATO kontržvalgybos kompetencijos centras, NATO, Krokuva

  Svarbiausios temos