04:42 2021 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2114
 • RUB91.7258
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  186

  Šiaulių savivaldybės meras gavo piliečių prašymą suteikti Juliaus Janonio gimnazijai naują vardą ir pavadinti ją Jono Noreikos garbei

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Šiaulių meras Artūras Visockis pareiškė, kad miesto valdžia neketina pervadinti Juliuas Janonio gimnaziją Jono Noreikos vardu.

  "Kokia pasaulėžiūrą turės šios gimnazijos moksleiviai?" — Twitter paskyroje pasidalino Rusijos ambasadorius Aleksandras Udalcovas.

  Anksčiau Lietuvos žydų bendruomenė išreiškė pasipiktinimą dėl prašymo suteikti miesto gimnazijai Noreikos vardą, kuris žinomas kaip Generolas Vėtra. Atitinkama peticija atsirado tinklalapyje peticijos.com.

  Penktadienį Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas pareiškė, kad jį yra sukrėtė tokia idėja ir pabrėžė, kad "iš kai kurių istorijų taip ir nepasimokoma".

  "Niekas nesuteiks Noreikos vardo Šiaulių gimnazijai. Peticiją mes gavome, bet peticiją gali pasirašyti bet kas. Vienas žmogus išsakė idėją, pats sau sugalvojo problemą. Nieko priimta nebus", — sakė RIA Novosti Visockis.

  Anksčiau Lietuvos žydų bedruomenė rašė, kad 1941 metų rugpjūtį Noreika buvo paskirtas Šiaulių apskrities seniūnu, "jis nurodė surinkti visus tame regione gyvenančius žydus į getą ir atimti iš jų turtą… faktiškai įsakė sukurti šį getą, kuriame vėliau buvo sušaudyti tūkstančiai žydų".

  Be to, bendruomenės teigimu, 1945 metais Noreika organizavo Lietuvos Nacionalinę tarybą, kurios tikslu buvo nepriklausomos Lietuvos atkūrimas. 1946 metų lapkritį jis buvo sulaikytas ir nuteistas mirties bausme. Noreika nubaustas mirties bausme 1947 metų vasario 26 dieną Vilniuje, KGB kalėjime.

  Dar šia tema

  Ekspertas: "miško broliai" sunaikino 80% žydų Baltijos šalyse
  Kaip Vakarai 50-aisiais nepasidalino "miško brolių" Baltijos šalyse
  Tegai:
  Artūras Visockis, Jonas Noreika

  Svarbiausios temos