17:58 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas, archyvinė nuotrauka

  Umbrasas: Ukrainai ir toliau reikalinga Lietuvos ir NATO parama

  © Photo: kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  3201

  Viceministra pabrėžė, kad Ukraina yra konsultuojama strateginių gynybos reformų klausimais, yra mokomi ir rengiami jos kariai

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Vizito Ukrainoje metu Krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas pabrėžė, kad šaliai reikalinga Lietuvos ir kitų NATO valstybių parama, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Spalio 17-20 dienomis Umbrasas lankėsi Ukrainoje, kur susitiko su šalies gynybos ministro pavaduotoju Ivanu Rusnaku, aplankė Lietuvos karių instruktorių grupę, vykdančią mokymo misiją Mokymo centre Desnoje.

  Lankydamasis Rytų Ukrainoje, Umbrasas pasakė, kad šaliai ir toliau reikalinga NATO parama.  

  "Akivaizdu, kad Ukrainai ir toliau reikia Lietuvos ir kitų NATO valstybių paramos kovoje už savo valstybės suverenumą ir teritorinį integralumą", — pažymėjo Krašto apsaugos viceministras.

  Anot jo, Lietuva ir kitos Europos valstybės, taip pat JAV ir Kanada, remia Ukrainą diplomatinėmis ir politinėmis priemonėmis, teikia finansinę ir ekonominę paramą, įvairiapusę ekspertinę pagalbą valstybės reformų klausimais.

  "Ukraina yra konsultuojama strateginių gynybos reformų klausimais, yra mokomi ir rengiami jos kariai. Ypač svarbu, kad Ukrainos kariuomenė būtų remiama ginkluote ir kita reikalinga karine įranga, ji turi pasiekti Ukrainą kaip galima greičiau", — sakė krašto apsaugos viceministras.

  Lietuva palaiko Ukrainą

  Lietuvos kariuomenės instruktoriai Ukrainoje nuo 2015 metų vykdo sausumos pajėgų batalionų rengimą, Specialiųjų operacijų instruktoriai teikia paramą Ukrainos specialiųjų pajėgų kariams.

  Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius.

  NATO kariai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Стрингер

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis rugpjūčio pabaigoje apsilankęs Kijeve dar kartą pabrėžė, kad Lietuva yra viena aktyviausių Ukrainos rėmėjų gynybos stiprinimo srityje, teikia praktinę paramą padėdama reformuoti ir stiprinti Ukrainos kariuomenę, siekiant priartėti prie NATO standartų.

  Rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

  Ukraina 2016 metais gavo iš Lietuvos 146 vienetų mirtino  Tarybų Sąjungos laikų gamybos ginklo. Tarp jų 60 didelio kalibro Vladimirovo kulkosvaidžių ir 86 didelio kalibro Degtiariovo — Špagino kulkosvaidžių. Apie tai skelbė agentūra "Ukrinform" su nuoroda į JT bazę "Informacija apie pasaulinę prekybą ginklais".

  Pagal nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" Lietuva teisiniais pagrindais gali siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais.

  2016 metais į Ukrainą buvo išsiųsti daugiau nei 200 Lietuvos karių. Nuo 2015 metų liepos iki lapkričio Lietuvos instruktoriai vykdė Ukrainos Nacionalinės gvardijos mokymus.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Kodėl Ukraina ne ES ir NATO
  JAV specialusis atstovas: Ukraina dar nėra pasirengusi įstoti į NATO
  Ukraina patvirtino mirtino ginklo iš Lietuvos gavimą
  Tegai:
  bendradarbiavimas gynybos srityje, NATO, Vytautas Umbrasas, Ukraina

  Svarbiausios temos