21:49 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Garbės konsulata Stambule

  Lietuva atidarė garbės konsulatą Stambule

  © Photo: lrp.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Naujuoju Lietuvos garbės konsulu Stambule paskirtas verslininkas Sarperis Cengizas, dirbantis naftos kompanijoje "Sarper Petrol", jis taip pat yra Turkijos dujų ir naftos kompanijų asociacijos valdybos narys

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį Stambule atidarė Lietuvos garbės konsulatą. Tai penktasis Lietuvos garbės konsulatas Turkijoje, praneša Prezidentūra.

  Atidarydama garbės konsulatą šalies vadovė palinkėjo, kad jis taptų lietuviška oaze, dar labiau suartinančia Lietuvos ir Turkijos žmones.

  Naujuoju Lietuvos garbės konsulu Stambule paskirtas verslininkas Sarperis Cengizas, dirbantis naftos kompanijoje "Sarper Petrol". Jis taip pat yra Turkijos dujų ir naftos kompanijų asociacijos valdybos narys.

  Kaip pažymi Prezidentūra, Stambule sukuriama apie trečdalis viso Turkijos bendrojo vidaus produkto, todėl čia atidaromas Lietuvos garbės konsulatas gali reikšmingai pasitarnauti Lietuvos verslui ieškant naujų prekybos galimybių, mezgant verslo kontaktus ir žengiant gilyn į 80 milijonų vartotojų turinčią Turkijos rinką.

  Turkija yra ir viena iš populiariausių turizmo krypčių keliautojams iš Lietuvos. Per pastaruosius 20 metų šią šalį aplankė daugiau nei milijonas lietuvių.

  Lietuvos garbės konsulatai jau veikia Antalijoje, Mersine, Bursoje ir Izmyre.

  Dar šia tema

  Lietuva pasiūlė Turkijai kartu projektuoti traukinį "Vikingas"
  Turkijos deputatas: NATO tapo teroristine organizacija
  Tegai:
  konsulatas, Stambulas

  Svarbiausios temos