00:31 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Šeima, archyvinė nuotrauka

  Prezidentė pasirašė Šeimos stiprinimo įstatymą

  © Sputnik/ Наталья Селиверстова
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Nepaisant visuomenės prašymų vetuoti Šeimos stiprinimo įstatymą, Dalia Grybauskaitė penktadienį pasirašė galutinį variantą

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Penktadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Šeimos stiprinimo įstatymą, pranešė Prezidentūros kanceliarija.

  "Prezidentė išklausė ir apsvarstė įvairias nuomones bei įvertino, kad Seimo priimtas galutinis įstatymo variantas nediskriminuoja vienišų motinų ir tėvų, vaikus auginančių nesusituokusių porų bei kitų asmenų, kurie susieti artimais giminystės ryšiais", — teigiama pranešime.

  Praėjusią savaitę šalies vadovė sulaukė raginimų ir pasirašyti, ir vetuoti Seimo priimtą Šeimos stiprinimo įstatymą.

  Šeima, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Наталья Селиверстова

  Už įstatymą pasisakančios nevyriausybinės organizacijos teigė, kad jis būtinas užtikrinti ilgalaikę koordinuotą šeimos politiką, o kritikai matė galimybę diskriminacijai.

  Nevyriausybininkai ir akademikai, prašydama vetuoti įstatymą, atkreipė dėmesį, kad prezidentei pasirašius šį įstatymą, valstybės biudžeto lėšos būtų skiriamos su bažnyčia siejamoms organizacijoms. Anot jų, Seimo priimtas įstatymas remiasi lyčių papildomumo, o ne lyčių lygybės principu, kuris yra būdingas ortodoksinių religijų įtaką patiriančioms valstybėms.

  Lygių galimybių plėtros centro ekspertė Margarita Jankauskaitė tuo metu teigė, kad valstybė neturėtų nurodynėti šeimoms, kaip jiems auginti vaikus ir kištis į asmeninius reikalus.

  Dar šia tema

  Dauguma lietuvių savo šeimos finansinę padėtį vertina teigiamai
  Valstybės paramos sulauks du ir daugiau vaikų auginančios šeimos
  Seimo narė: už smurtą šeimose atsakingi ministrai neturi bendros vizijos
  Tegai:
  Šeimos stiprinimo įstatymas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos