16:22 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos ir Ukrainos vėliavos, archyvinė nuotrauka

  Pirmadienį bus pristatytas lietuviškas "Maršalo planas" Ukrainai

  © Фото: Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4402

  Lietuvos pasiūlytas "Maršalo planas", pagal kurį ES šalys turi suteikti Ukrainai finansinę pagalbą bus pristatytas lapkričio 6 dieną

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. "Maršalo planas", kuris numato ES finansinę paramą Ukrainai bus pristatytas pirmadienį Lietuvos Seime, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos premjero pavaduotoją Ivaną Klympuš-Cincadzę.

  Šių metų pavasarį Europos Sąjunga patvirtino rezoliuciją "Apie ilgalaikius Ukrainos palaikymo planus", kuri numato karinės, humanitarinės ir ekonominės paramos teikimą. Rezoliucija buvo parengta buvusio Lietuvos ministro pirmininko Andriaus Kubiliaus iniciatyva. Projektas buvo pavadintas "Maršalo planu" —pagalbos Europai Šaltojo karo metu programos analogas.

  Umbrasas: Ukrainai ir toliau reikalinga Lietuvos ir NATO parama >>

  Anksčiau Ukrainos pirmasis premjero pavaduotojas Stepanas Kubivas pareiškė, kad projektas numato 10 metų finansinę paramą, kiekvienais metais po 5 milijardus JAV dolerių.

  Planuojama, kad pirmoji sponsorių konferencija įvyks 2018 metų vasarį-kovą.

  "Lietuva savo pastangomis, kruopščiu taip vadinamojo "Maršalo plano" pasiruošimu, sudarė palankias sąlygas jam pristatyti ir būti išklausyta kitų ES narių. Bet mes turime suprasti, kad tai tik pradžia, kad planas gautų tarptautinių partnerių palaikymą",- sakė Klympuš-Cincadzė.

  Anot jos, Lietuvoje bus surengta "Maršalo plano" prezentacija JAV, Kanados, Japonijos ir ES šalių ambasadoriams.

  Maršalo planas — pagalbos Europai Šaltojo karo metu programa, kurią po Antrojo pasaulinio karo pristatė JAV generolas ir politikas Džordžas Ketletas Maršalas.

  Lietuva palaiko Ukrainos nepriklausomybę ir teritorinį vientisumą, remia Ukrainos europinės ir euroatlantinės integracijos siekius. Rugpjūčio pabaigoje Kijevas viešai pareiškė, kad mirtino ginklo paramą gavo tik iš Lietuvos.

  Pagal nutarimą "Dėl Lietuvos Respublikos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose" Lietuva teisiniais pagrindais gali siųsti karius į Ukrainą mokymo tikslais.

  2016 metais į Ukrainą buvo išsiųsti daugiau nei 200 Lietuvos karių. Nuo 2015 metų liepos iki lapkričio Lietuvos instruktoriai vykdė Ukrainos Nacionalinės gvardijos mokymus.

  Dar šia tema

  Ukrainoje dirba 450 NATO instruktorių
  Ukraina tęsia neteisėtą ginklų pardavimą
  Artimiausiu metu JAV gali pradėti tiekti ginklus Ukrainai
  Tegai:
  "Maršalo planas", finansinė parama, Ukraina, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos