09:04 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  NATO posėdis, archyvinė nuotrauka

  KAM vadovas: NATO turi atremti visų tipų grėsmes

  © Flickr/ NATO
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  2502

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis dalyvavo NATO gynybos ministrų susitikime Briuselyje, skirtame NATO vadovavimo ir valdymo struktūrai stiprinti

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Krašto apsaugos ministas Raimundas Karoblis Briuselyje NATO gynybos ministrų susitikime, skirtame NATO vadovavimo ir valdymo struktūrai stiprinti, pareiškė, kad NATO turi reaguoti greitai ir atremti visų tipų grėsmes, praneša RIA Novosti su nuoroda į KAM spaudos tarnybą.

  "Naujoji NATO vadovavimo struktūra turi atspindėti pasikeitusią saugumo situaciją Europoje: Aljansas turi reaguoti greitai, užtikrintai ir gebėti atremti tiek konvencines, tiek hibridines grėsmes", — pareiškė Karoblis trečiadienį susitikime.

  Anot KAM pranešimo, sesijos metu gynybos ministrai pritarė NATO struktūros pertvarkymo principams, kurie sudarys pagrindą tolimesnei jos peržiūrai. Paskutinį kartą NATO vadovavimo struktūra buvo adaptuota 2011 metais.

  Galutinis sprendimas dėl naujos NATO vadovavimo struktūros bus priimtas NATO viršūnių susitikime kitąmet.

  "Gynybos ministrai sutarė, jog esamoje saugumo situacijoje ypatingai svarbu užtikrinti maksimaliai supaprastintą pajėgų judėjimą Europoje. Tai leis sąjungininkėms greitai reaguoti krizės atveju, operatyviai suteikti karinę paramą. Taip pat buvo sutarta tęsti darbą šalinant administracinius, teisinius ir fizinius barjerus pajėgų judėjimui tarp NATO šalių Europoje", — pabrėžia KAM.

  Be to, gynybos ministrai aptarė bendrą "Ukrainos penketo" paramą Ukrainai gynybos srityje.

  "Mūsų tikslas — padėti Ukrainai vykdant reformas, todėl turime stiprinti pastangas politiniame lygmenyje dėl jų spartesnio įgyvendinimo", — sakė Karoblis.  

  Taip vadinamajame "Ukrainos penketo" formate Jungtinė Karalystė, JAV, Kanada, Lenkija ir Lietuva koordinuoja savo veiksmus teikdamos pagalbą Ukrainai gynybos srityje.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Karoblis su NATO gynybos ministrais aptars Aljanso atgrasymo priemones
  Helsinkyje vyks Šiaurės ir Baltijos šalių gynybos ministrų susitikimas
  Karoblis: Lietuva turi aktyviau dalyvauti tarptautinėse operacijose
  Tegai:
  NATO gynybos ministrų susitikimas, NATO, Raimundas Karoblis, Briuselis, Lietuva

  Svarbiausios temos