02:33 2018 Vasario 24
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Budapeštas, archyvinė nuotrauka

  Kubilius prašo Vengrijos neužkirsti kelio Ukrainos suartėjimui su ES

  © Sputnik/ Сергей Субботин
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  36 0 0

  Andrius Kubilius inicijavo prašymą Vengrijos parlamentui neužblokuoti sprendimų, kurie padės Ukrainai suartėti su ES

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nario Andriaus Kubiliaus iniciatyva grupė Seimo narių kreipiasi į Vengrijos parlamento narius neblokuoti sprendimų, kurie leistų Ukrainai suartėti su ES, praneša partijos spaudos tarnyba.

  "Lietuvos parlamentarai buvo nemaloniai nustebinti ir net šokiruoti Vengrijos Vyriausybės ultimatyvių pareiškimų, grasinant blokuoti Ukrainos suartėjimą su ES ir NATO, jeigu Ukraina pagal Vengrijos pageidavimus nepakeis naujo švietimo įstatymo, kuriame apibrėžta tautinėms mažumoms priklausančių asmenų švietimo specifika", — teigė Kubilius.

  Taigi, Seimas prašo ištaisyti šriukščią Vengrijos Vyriausybės klaidą ir visomis išgalėmis padėti, o ne trukdyti Ukrainai prisijungti prie ES ir NATO.

  Kubiliaus iniciatyvą palaikė 37 Seimo nariai.

  Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Andrijus Parubijus. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Евгений Котенко

  Vengrija inicijavo "Rytų partnerystės" deklaracijos pakeitimus dėl nepatenkinimų Ukrainos švietimo įstatymu. Vengrijos ministras pirmininkas Peteris Szijjarto pareiškė, kad šis Ukrainos įstatymas pažeidžia tautinių mažumų teises, todėl yra neįmanoma Ukrainos asociacija su ES.

  "Suprantame, kad tautinių mažumų švietimo ir jų integracijos į valstybės gyvenimą klausimai visada yra ypač jautrūs ir turi būti sprendžiami konstruktyvaus dialogo keliu. <…> Tačiau mus stebina Vengrijos valdžios skelbiami ultimatumai Ukrainai, grasinant šaliai geopolitinėmis pasekmėmis bei Ukrainos integracijos į ES blokavimu", — teigė Kubilius.

  Pranešime Kubilius išreiškė įsitikinimą, kad dabartiniai ir istoriniai nesutarimai tarp esamų ir naujų ES narių neleis užblokuoti integracijos.

  "Rytų partnerystės" programa yra ES politinė iniciatyva, kuri skirta šešių šalių  - Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos suartėjimui su ES.

  Dar šia tema

  Linkevičius tikisi, kad ES patvirtins "Maršalo planą" Ukrainai
  Lietuva ir Ukraina aptarė bendradarbiavimą gynybos srityje
  Lietuva perduos Kijevui 7 televizijos siųstuvus transliacijai Donbase
  Tegai:
  Vengrija, Ukraina, eurointegracija, Andrius Kubilius, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos