17:32 2020 Rugsėjo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  112

  Rusija pasirengusi užtikrinti Baltarusijai naudingą pasiūlymą dėl naftos produktų tranzito per šalies uostus Baltijos jūroje, mano Rusijos ambasadorius Lietuvos Respublikoje

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Baltarusijos naftos produktų tiekimo perorientavimas iš Baltijos šalių uostų į Rusijos infrastruktūra — logiškas sprendimas, mano Rusijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas, praneša RIA Novosti.

  "Pasiūlymas dėl baltarusiškų krovinių tranzito perorientavimo, įskaitant naftos produktus į rusiškus uostus atrodo, mūsų nuomone, gana logiškai. Mes su Baltarusija įeiname į sąjunginę valstybę, mūsų ekonomikos perpintos pačiu glaudžiausiu būdu ir matomai daro įtaką viena kitai", — pasakė Udalcovas interviu savaitraščiui "Ekspress nedelia".

  Klaipėdos uostas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Андрей Александров

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasiūlė susieti naftos tiekima į Baltarusijos naftos perdirbimo įmonę su toleniu tranzitu per Rusijos uostus ir geležinkelius. Putinas tai paaiškino tuo, kad respubliko naftos perdirbimo įmonėse naudojama rusiška nafta.

  Baltarusijos ministro pirmininko pavaduotojas Vladimiras Semaško pažymėjo, kad jie apsvarstys šį pasiūlymą, jei tarifai jiems bus palankūs. Anot Udalcovo, "Rusija yra pasirengusi užtikrinti visišką pasiūlymo konkurencingumą".

  Anksčiau Baltijos valstybės paskelbė dėl pasitraukimo iš BRELL (Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija, Lietuva) energetinio žiedo iki 2025 metų. Europos Komisija pažadėjo remti regioną prisijungiant prie Europos Sąjungos tinklų per Lenkiją.

  Savo interviu diplomatas pabrėžė, kad Rusija jau pradėjo imtis priemonių, kad išspręstų energijos saugumo problemą Kaliningrado srityje, kur "baigiama keturių naujų elektrinių — trijų dujų ir vienos anglies, kurių bendra galia yra 1 GW, statyba".

  Be to, Udalcovas pabrėžė, kad bendrovė "Gazprom" stato SDG terminalą Baltijos pakrantėje, kuris užtikrins gamtinių dujų priėmimą, saugojimą, regasifikavimą ir paskirstymą. Terminalas bus prijungtas prie "Minskas-Vilnius-Kaunas-Kaliningradas" dujotiekio Kaliningrado požeminės saugyklos rajone.

  Dar šia tema

  Baltijos uostų konkurencija: Elbingas grasina Klaipėdai
  Latvija apgailestauja, kad Lietuva sugebėjo pasiimti baltarusišką tranzitą
  Tegai:
  naftos produktai, tranzitas, Baltarusija, Rusija

  Svarbiausios temos