22:24 2018 Balandžio 21
Vilnius+ 12°C
Tiesioginis eteris
  Geležinkelis, archyvinė nuotrauka

  Masiulis: Lietuva nuginčys EK baudą "Lietuvos geležinkeliams"

  CC0 / pixabay
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (12)
  30 0 0

  Susisiekimo ministras mano, kad skaičiojant baudą buvo pritaikyti maksimalūs tarifai, tačiau yra teisiniai būdai nuginčyti sumą

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuva ketina nuginčyti "Lietuvos geležinkeliams" paskirtą baudos sumą, pranešė LRT.

  Susisiekimo ministras Rokas Masiulis penktadienį LRT Radijui pasakė, kad ketina aptarti su Europos komisare Margrethe Vestager būdus, kaip galima būtų sumažinti baudą "Lietuvos geležinkeliams" už išardytą ruožą į Rengę Latvijoje.

  "Mes matome, yra potencialas ginčyti baudos skaičiavimo būdą, būtent metodiką, pagal kurią ji buvo apskaičiota", — sakė Masiulis.

  Jo teigimu, baudos skaičiavimui buvo paiimti maksimalus parametrai bei kitose atvejuose su kitomis įmonėmis buvo elgiamasi kitaip.

  Ministerija kartu su "Lietuvos geležinkeliais" vyriausybei turi pateikti pasiūlymą, kaip toliau elgtis. Ministras sako, kad sprendimas bus priimtas pasitarus su eurokomisare. Pasak Masiulio, galima bandyti ginčyti baudos skaičiavimo būdą, taip pat — siūlyti, kad Lietuva geležinkelio ruožą atstatytų.

  Europos Komisija (EK) "Lietuvos geležinkeliams" skyrė 27 873 000 eurų baudą už tai, kad, išardžiusi bėgius tarp Lietuvos ir Latvijos, įmonė sudarė konkurencijos kliūtis krovinių vežimo geležinkeliais rinkoje ir pažeidė ES antimonopolines taisykles.

  2008 metais "Orlen", vienas didžiausių Lietuvos geležinkelių klientų, svarstė galimybę krovinių vežimą perkelti iš Lietuvos į Latviją ir naudotis kitos geležinkelių transporto įmonės paslaugomis. 2008 metų spalio mėnesį Lietuvos geležinkeliai išardė netoli įmonės "Orlen" naftos perdirbimo įrenginių esančią 19 kilometrų ilgio bėgių kelio atkarpą, kuri jungia Lietuvą ir Latviją.

  Temos:
  "Lietuvos geležinkeliai" ir išardyti bėgiai į Latviją (12)

  Dar šia tema

  "Lietuvos geležinkeliai" – krovinių gabenimo lyderis Baltijos šalyse
  "Lietuvos geležinkeliai" apskųs Europos Komisijos sprendimą dėl baudos
  "Lietuvos geležinkeliai" stengsis panaikinti EK skirtą baudą
  Tegai:
  bauda, Lietuvos geležinkeliai, Rokas Masiulis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos