04:23 2018 Vasario 22
Vilnius-13°C
Tiesioginis eteris
  Naikointuvas F-15 Fighting Falcon, archyvinė nuotrauka

  NATO naikintuvai buvo priversti šešis kartus lydėti rusų orlaivius

  Stacy Jonsgaard/U.S. Air Force via AP
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  1802

  Praėjusią savaitę NATO oro policija net šešis kartus kilo virš Baltijos šalių lydėti Rusijos karinius orlaivius

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Lapkričio 6-12 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusius Rusijos Federacijos karinius orlaivius, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  NATO naikintuvas F-16, archyvinė nuotrauka
  © Photo: U.S. Air Force photo / Staff Sgt. Jonathan Snyder

  Lapkričio 8 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivius: vieną orlaivį IL-22 ir du orlaivius SU-35, skridusius iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaiviai skrido be skrydžio plano, be atsakiklio, radijo ryšį palaikė su regioniniu skryčių valdymo centru; du orlaiviai SU-35, lydėję IL-22 grįžo į žemyninę dalį. Palydą tęsė du SU-27, atskridę pasitikti IL-22 iš Kaliningrado srities. Abu orlaiviai SU-27 skrido be skrydžio plano, be atsakiklio, radijo ryšio regioniniu skydžių valdymo centru nepalaikė.

  Lapkričio 8 dieną  NATO naikintuvai kilo atpažinti ir palydėti orlaivį AN-26, skridusį iš Kaliningrado srities į žemyninę dalį. Orlaivis skrido be atsakiklio, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su regioniniu skryčių valdymo centru palaikė.

  Lapkričio 9 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį IL-22, skridusį iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį ir jį iki pusiaukelės lydėjusius du SU-27, likusią kelio dalį orlaivį Il-22 lydėjo kiti du orlaiviai SU-27, atskridę iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies. Radijo ryšį palaikė su regioniniu skryčių valdymo centru tik orlaivis IL-22.

  Lapkričio 11 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo du orlaivius SU-27, kurie lydėjo IL-76, skridusį iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis IL-76 skrido su atsakikliu ir skrydžio planu, palaikė radijo ryšį su regioniniu skryčių valdymo centru. Abu SU-27 neturėjo skrydžio plano, radijo ryšio nepalaikė, skrido be atsakiklių. Tą pačią dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį AN-26, skridusį iš Rusijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido be atsakiklio, skrydžio planą turėjo, radijo ryšį su regioniniu skryčių valdymo centru palaikė.

  Estijoje dislokuoti naikintuvai treniruosis skraidyti skutamuoju režimu >>

  Lapkričio 12 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo du orlaivius SU-27, kurie lydėjo IL-76 iš Kaliningrado srities į Rusijos žemyninę dalį. Orlaivis IL-76 skrido su atsakikliu ir skrydžio planu, palaikė radijo ryšį su regioniniu skryčių valdymo centru. Orlaiviai SU-27 skrydžio planų nebuvo pateikę, radijo ryšio nepalaikė, skrido be atsakiklių. AN-26 skrido su skrydžio planu, be atsakiklio, radijo ryšį palaikė su regioniniu skryčių valdymo centru.

  Nuo rugsėjo 1-osios NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių vykdo JAV karinių oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-15 "Eagle".

  Dar šia tema

  NATO apkaltino Rusiją tikro pratybų "Zapad" masto "nuslėpimu"
  Rusija prieš NATO virš Baltijos jūros — kuo tai gali baigtis?
  NATO, Šiaurės ir Baltijos šalių bei Lenkijos KOP vadovybė atvyksta į Lietuvą
  Tegai:
  NATO oro policijos misija, naikintuvai, Baltijos šalys
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos