14:21 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Specialiųjų tyrimų tarnyba, archyvinė nuotrauka

  STT: Energetikos ministerijos įmonės neviešina savo veiklos

  © Facebook/Specialiųjų tyrimų tarnyba
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  13 0 0

  Korupcijos rizikos analizė parodė, kad nepakankamai viešinama Ignalinos atominės elektrinės, Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros, "Epso-G" ir "Litgrid" veikla

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. VĮ Ignalinos atominė elektrinė, VĮ Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūra, UAB "EPSO-G" ir AB "Litgrid" nepakankamai viešai atskleidžia savo veiklą, neaiškiai nustato tarnautojų atrankos principus bei neskelbia rodiklių, nuo kurių priklauso vadovų atlyginimai, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

  STT prevencijos specialistai atliko korupcijos rizikos analizę Lietuvos Respublikos energetikos ministerijai valdant ir kontroliuojant keturias, jau minėtas valstybės valdomas įmones.

  Atlikę korupcijos rizikos analizę, STT pareigūnai nustatė, kad nėra pakankamai reglamentuota Energetikos ministerijos valstybės tarnautojų atrankos tvarka siekiantiems eiti valstybės valdomų įmonių kolegialių organų (stebėtojų tarybos ar valdybos) narių pareigas, ne visų valstybės valdomų įmonių kolegialūs organai veikia visos sudėties ir yra išsirinkę pirmininką.

  STT nuomone, nėra pakankamo minėtų įmonių veiklos viešinimo, ne visų valstybės valdomų įmonių interneto svetainėse viešinami rodikliai, nuo kurių priklauso įmonės vadovo mėnesinės algos kintamoji dalis.

  Analizės metu taip pat pastebėta, kad Energetikos ministerija nepakankamai koordinuoja valstybės valdomų įmonių kolegialių organų narių ir vadovų civilinės atsakomybės draudimo įsigijimą, nėra nustatyti vieningi draudimo įsigijimo kriterijai.

  Vykdant AB "Litgrid" viešuosius pirkimus, nevisiškai panaudojamos centralizuotų pirkimų galimybės, ne visais atvejais užtikrinamas viešųjų pirkimų inicijavimo ir priežiūros funkcijos atskyrimas nuo pirkimo organizavimo ir atlikimo.

  STT reikalauja skirti didesnes baudas už korupcinius nusikaltimus >>

  STT siūlo reglamentuoti valstybės tarnautojų, skiriamų į kolegialius organus, vidaus atrankos tvarką, kuri užtikrintų laisvo kandidatavimo ir konkurencijos principus, motyvavimo sistemą. Siūloma suformuoti aiškią ir nedviprasmišką visų Energetikos ministerijos valdomų įmonių kolegialių organų narių ir vadovų civilinės atsakomybės draudimo šių įmonių lėšomis politiką.

  STT taip pat rekomenduoja užtikrinti optimaliausią pirkimų inicijavimo ir priežiūros, organizavimo ir atlikimo, pasiūlymų vertinimo ir vykdymo kontrolės funkcijų atskyrimą.

  Energetikos ministerija tikina ketinanti atsižvelgti į STT pasiūlymus.

  Dar šia tema

  STT kaltina korupcija Lieberalų sąjūdį ir Darbo partiją
  Grąžinkite šakutes: STT tiria kariuomenės viešuosius pirkimus
  Perspėk apie korupciją su mobiląja programėle "Pranešk STT"
  Tegai:
  Energetikos ministerija, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos