06:10 2019 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1030
 • RUB70.3933
  Lietuvos prezidentė susitiko su Švedijos parlamento pirmininku, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuvos prezidentė susitiko su Švedijos parlamento pirmininku

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  15 0 0

  Susitikime aptartas dvišalis bendradarbiavimas, regiono saugumo ir gynybos stiprinimas, pasirengimas šią savaitę Briuselyje įvyksiančiam Rytų partnerystės viršūnių susitikimui

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė šiandien susitiko su Švedijos Parlamento — Riksdago — pirmininku Urbanu Ahlinu ir jo vadovaujamos delegacijos nariais, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  Prezidentė susitikime pabrėžė, kad abiem šalims būtina stiprinti karinį bendradarbiavimą, rengti bendras pratybas, keistis informacija ir gerinti karių tarpusavio sąveiką.

  Pasak Prezidentės, gyvenant dabartinės geopolitinės realybės sąlygomis saugi, taiki ir demokratiška Rytų kaimynystė yra bendras Lietuvos ir Švedijos interesas.

  Švedijos Parlamento pirmininkas yra aktyvus Rytų partnerystės rėmėjas. 2007 metais už paramą Lietuvai siekiant ES narystės apdovanotas ordino "Už nuopelnus Lietuvai" Komandoro kryžiumi.

  Šį rudenį vykusių pratybų "Zapad" metu Švedija surengė pratybas "Aurora", kuriose taip pat dalyvavo kariai iš Lietuvos, JAV ir kitų regiono valstybių. Švedija, kaip ir Lietuva prieš dvejus metus, kitąmet sugrąžina šauktinių kariuomenę.

   

  Dar šia tema

  Grybauskaitė palaiko aktyvų NATO bendradarbiavimą su Suomija ir Švedija
  Tegai:
  Urban Ahlin, Dalia Grybauskaitė, Švedija

  Svarbiausios temos