22:56 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)
  36

  Tarptautinė komisija, įvertinusi tiek paties laivo, tiek ir jo įgulos pasirengimą dalyvauti NATO junginiuose, konstatavo, kad "Kuršis" atitinka visus NATO keliamus reikalavimus laivui ir jo įgulai

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lapkričio 6 — 17 dienomis Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų minų paieškos ir nukenksminimo laivas "Kuršis" (M54) dalyvavo pilnoje NATO priešmininių laivų kovinio rengimo patikroje (Mine countermeasure vessels Operational Sea Training (MOST)) Belgijoje, praneša Lietuvos kariuomenės spaudos tarnyba.

  Tikrinimo komisija vertino, ar minų paieškos laivas "Kuršis" atitinka visus NATO keliamus reikalavimus laivui ir jo įgulai, taip pat pasirengimą dalyvauti NATO minų paieškos ir nukenksminimo junginyje "SNMCMG1".

  Oficiali galutinė išvada — laivas ir jo įgula atitinka visus keliamus reikalavimus ir pasiruošę dalyvauti NATO laivų junginiuose. Laivas įvertintas "Very satisfactory" balu ir tai yra vienas iš aukščiausių Lietuvos karo laivų gautų įvertinimų iš NATO.  

  Patikros metu įvairių krypčių NATO specialistai vertino laivo techninę būklę, įrangą, įgulos teorines bei praktines žinias valdant laivą, pasirengimą kovai už laivo gyvybingumą, ryšio procedūras, gebėjimą koordinuotai atlikti veiksmus su kitais NATO partneriais. 

  NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupė (SNMCMG1) yra tarptautinis greitojo reagavimo priešmininių laivų junginys, kurio uždaviniai — užtikrinti nuolatinį NATO priešmininės kovos pajėgumą, galintį veikti taikos, krizės ar ginkluoto konflikto metu. Šis junginys veikia Šiaurės Europos vandenyse (dažniausiai Šiaurės ir Baltijos jūrose), kuriuose vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje bei pratybose su NATO partneriais. Junginio uždaviniams atlikti priešmininius ir aprūpinimo laivus, junginio vadą ir štabą rotacijos pagrindu 6-12 mėnesių tarnybai skiria NATO jūrinės valstybės, jam yra vadovavęs ir Lietuvos karininkas.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirais kanalais dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (90)

  Dar šia tema

  Laivas "Jotvingis" dalyvauja didžiausiose Baltijos jūros pratybose
  "Dovanotas jūrų arklys": sąlygiški Lietuvos laivyno karo laivai
  Lietuvos karinių laivų įgulos treniruojasi pratybose "Baltijos tvirtovė 2017"
  Tegai:
  karo laivas "Kuršis", karo laivai, NATO

  Svarbiausios temos