13:22 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB87.1809
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (350)
  29

  Opozicija teigia, kad sveikatos apsaugos sektorius pastaruoju metu tapo tikru minų lauku ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga nevaldo proceso ir negali pateikti reikiamų sprendimų

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija kartu su kitomis opozicinėmis frakcijomis Seime pradėjo konsultacijas dėl interpeliacijos procedūros sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Konsultacijos vyksta su Liberalų sąjūdžio, "Tvarkos ir teisingumo", Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Mišrios Seimo narių grupės frakcijomis.

  "Opozicinės frakcijos Seime nutarė pradėti konsultacijas dėl nepasitikėjimo procedūros sveikatos apsaugos ministrui A. Verygai, nes mums kyla klausimų dėl sveikatos apsaugos sektoriaus vizijos — ar tokia apskritai egzistuoja. Šiuo metu nėra aišku, kaip ministras mato reformas, kiek jos pagrįstos, ar jos racionalios", — teigia LSDP frakcijos narys Algirdas Sysas.

  Tarp opozicijos pretenzijų yra problemas medikų sąjūdyje: medikai ir slaugytojai reikalauja 30% didinti darbo užmokestį nuo 2018 metų sausio mėnesio. Sveikatos apsaugos ministras Veryga ir Sveikatos apsaugos ministerija nepateikė atsakymų į klausimus apie darbo užmokesčio didinimą arba pateikė iš dalies: nėra aiškūs lėšų šaltiniai.

  Valstybinių ligonių kasų duomenimis, 2017 metų sausio-rugsėjo mėnesio gydytojų vidutinis vieno mėnesio darbo užmokestis fiziniam asmeniui siekė 1093 eurus iki mokesčių, slaugytojų — 749 eurai. Už vieną etatą gydytojui — 1474 eurai iki mokesčių, slaugytojui — 740 eurų.

  Medikai taip pat iškėlė ir kitų klausimų: tai ir darbo krūvių reglamentavimas nustatant minimalų vienam pacientui skiriamą laiką, gydytojų tobulinimasis (šiuo metu tobulinimuisi per metus skiriama apie 6 eurus vienam asmeniui), eilių reguliavimas be bausmių ar sankcijų. Opozicijos nuomone, ir šiomis klausimais ministerija nėra pateikusi išsamių atsakymų.

  Tarp kitų klausimų yra ir eiles prie medikų durų dėl sugriežtintos receptinių vaistų pardavinėjimo tvarkos, kadencijas ne tik sveikatos priežiūros įstaigų vadovams, bet ir visiems vadovaujantiems asmenims administracijoje ir nekvalifikuotai vykdoma priklausomybės centrų reforma Lietuvoje, kai koordinuojančią įstaigą ketinama kurti ne Vilniaus priklausomybės ligų centre, bet steigiant naują instituciją.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (350)

  Dar šia tema

  Girtas Seimas: Lietuvos politikų alkoholizmas
  Tegai:
  Seimas, Aurelijus Veryga

  Svarbiausios temos