23:52 2018 Kovo 19
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  F-15 Fighting Falcon, archyvinė nuotrauka

  NATO naikintuvai buvo priversti tris kartus lydėti rusų orlaivius

  Stacy Jonsgaard/U.S. Air Force via AP
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3501

  Praėjusią savaitę NATO naikintuvai lydėjo Rusijos orlaivius, skridusius iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies tarptautine oro erdve į Kaliningrado sritį

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lapkričio 13-19 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai tris kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos orlaivių, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Lapkričio 17 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį IL-76 bei jį lydėjusius du SU-27, skridusius iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies tarptautine oro erdve į Kaliningrado sritį. IL-76 skrido su skrydžio planu, buvo įsijungęs radiolokacinį atsakiklį, radijo ryšį su skrydžių valdymo centru palaikė, orlaiviai SU-27 skrido be skrydžio planų, be atsakiklio, radijo ryšio su skrydžio valdymo centru nepalaikė.

  Jensas Stoltenbergas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Алексей Витвицкий

  Lapkričio 18 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo du orlaivius SU-27, lydėjusius IL-76 iš Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį. Orlaivis IL-76 palaikė radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru, skrido su atsakikliu ir skrydžio planu. Abu SU-27 skrydžio planų neturėjo, radijo ryšio nepalaikė, skrido be atsakiklių.

  Estijoje dislokuoti naikintuvai treniruosis skraidyti skutamuoju režimu >>

  Lapkričio 18 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį AN-26, skridusį tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis palaikė radijo ryšį su skrydžių valdymo centru, skrydžio planą turėjo, bet skrido be atsakiklio.

  Nuo rugsėjo 1-osios NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių vykdo JAV karinių oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-15 "Eagle".

  Rusijos Gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos karinių lėktuvų skrydžiai vykdomi griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

  Dar šia tema

  NATO naikintuvai buvo priversti šešis kartus lydėti rusų orlaivius
  Lenkija rengiasi priimti naująjį NATO vadovavimo centrą
  Tegai:
  NATO, Rusija
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos