02:00 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Raimundas Karoblis, archyvinė nuotrauka

  Karoblis: jau 2018 metais Baltijos šalys išspręs oro gynybos problemą

  © Photo : LIETUVOS RESPUBLIKOS KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Karoblis tikisi, kad jau kitais metais Baltijos šalys ir NATO išspręs oro gynybos trūkumus

  VILNIUS, lapkričio 22 — Sputnik. Lietuva tikisi iki kitų metų vidurio pasiekti proveržį derybose su NATO dėl Baltijos šalių oro gynybos, trečiadienį spaudos konferencijos metu pasklebė Lietuvos krašto spaudos ministras Raimundas Karoblis.

  "Pirmiausiai siekiame, kad oro gynyba būtų įtraukta į priešakinių pajėgų gynybos planus, kad būtų įtraukta oro gynyba į darbinius planus, kad (ji) būtų užtikrinta per NATO vadovavimo struktūros reformą, kaip būtų pateikiami pastiprinimai ir kitos pajėgos", — sakė žurnalistams Karoblis.

  Ministras pabrėžė, kad šiuo metu oro gynyba yra silpniausia Baltijos šalių gynybos srities grandis. Pastovus sąjungininkų oro gynybos sistemų dislokavimas Baltijos šalyse yra neįmanomas dėl karinio apsiginklavimo stokos.

  "Šiuo metu situacija tokia, kad trumpojo ir vidutinio nuotolio oro gynybos sitemos  tai deficitinis apsiginklavimas. Ir tai didžiausia problema", — teigė Karoblis.

  Spalio mėnesį Lietuvos Karinės oro pajėgos už 110 milijonu eurų iš NASAMS gamintojos Norvegijos kompanijos "Kongsberg" įsigijo įrangą dviem oro gynybos baterijoms, logistinį sistemos palaikymo paketą ir mokymus sistemos operatoriams bei priežiūros specialistams.

  Lietuva, Latvija ir Estija šiuo metu turi mažo nuotolio oro gynybos sistemas. Kitų metų biudžeto plane numatyta, kad 2018 metais Lietuvos gynybinis finansavimas pasieks 2,006% BVP, tai yra, 873 milijonus eurų. Šiuo metu Lietuva gynybai skiria 723,8 milijono eurų, tai yra, 1,8%  BVP.

  Dar šia tema

  Lietuva už 100 mln eurų perka iš Norvegijos oro gynybos sistemas "NASAMS"
  NATO naikintuvai buvo priversti tris kartus lydėti rusų orlaivius
  Lapkričio 23-ąją Lietuva minės kariuomenės atkūrimo 99-ąsias metines
  Tegai:
  oro gynybos sistemos, NATO, Raimundas Karoblis

  Svarbiausios temos