15:19 2020 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.0816
 • RUB68.9685
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  42

  Prieš Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimą Dalia Grybauskaitė kalbėjo su žurnalistais apie Ukrainos stojimą į ES

  VILNIUS, lapkričio 24 — Sputnik. Pasak Lietuvos Respublikos prezidentės Dalios Grybauskaitės, Ukraina turi įveikti "ilgą kelią", kad taptų Europos Sąjungos nare, praneša RIA Novosti.

  Taip pat ji pabrėžė, kad Briuselis yra pasirengęs paremti Kijevo europietiškas ambicijas. "Žinoma, jeigu jie bus pasirengę, ir kai tik jie bus pasirengę", — sakė Grybauskaitė žurnalistams prieš Rytų partnerystės aukščiausiojo lygio susitikimą.

  Ukrainos valdžios institucijos nuolat kalba apie europinės ir euroatlantinės integracijos kurso nekintamumą ir tikisi, kad šalis taps ES narė.

  Už Europos kaimynystės politiką ir plėtrą atsakingas komisaras Johannesas Hahnas sakė, kad kalbėti apie Ukrainos narystę ES ateinančiais metais nerealu — Kijevas turėtų sutelkti dėmesį į asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimą.

  Briuselyje vyksta Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuriame dalyvauja Bendrijos valstybių ir šešių partnerių iš Rytų — Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Azerbaidžano ir Armėnijos — vadovai ir vyriausybių atstovai.

  Dar šia tema

  Artimiausiu metu JAV gali pradėti tiekti ginklus Ukrainai
  Lenkijos istorikas: Ukraina žaidžia pavojingus žaidimus su atmintimi
  Tegai:
  Europos Sąjunga, Dalia Grybauskaitė, Ukraina

  Svarbiausios temos