09:09 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Dalia Grybauskaitė pasirašė Magnickio įstatymą

  © Photo: Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija / Robertas Dačkus
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5122

  Pagal naują įstatymą į Lietuvą bus draudžiama atvykti užsieniečiams, kurie šiurkščiai pažeidinėja žmogaus teises, yra korumpuoti ar susiję su pinigų plovimu

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, praneša Prezidentės spaudos tarnyba.

  Vadinamasis Magnickio įstatymas užkirs kelią atvykti į Lietuvą užsieniečiams, kurie šiurkščiai pažeidinėja žmogaus teises, yra korumpuoti ar susiję su pinigų plovimu.  

  Iki šiol užsieniečiams buvo galima uždrausti atvykti į Lietuvą, tik jeigu jie kelia grėsmę valstybės saugumui ar viešajai tvarkai.

  Pasak Prezidentės, priimdama šį įstatymą Lietuva kartu su tarptautine bendruomene sako griežtą "ne" žmogaus teisių niekinimui, nešvariems pinigams ir teisingumo menkinimui. Įstatymas įsigalios 2018 metų sausio 1 dieną.

  Apie Magnickio įstatymą

  Sergejus Magnickis — Rusijos teisininkas, atskleidęs Rusijos pareigūnų korupcinius nusikaltimus. Jis buvo neteisėtai įkalintas ir 2009 metais mirė kalėjime.

  2012 metais JAV prezidento Barako Obamos įsaku buvo patvirtintas Magnickio teisės viršenybės užtikrinimo aktas — juo įvestos sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie Sergejaus Magnickio bylos bei mirties ir prie neteisėtų veiksmų prieš Magnickį užglaistymo — vizų draudimas ir turto įšaldymas.

  2016 metais JAV Senatas patvirtino Globalų Magnickio atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus aktą — pagal šį teisės aktą užsienio valstybių pareigūnams, kurie yra įvykdę šiurkščius pažeidimus ne JAV teritorijoje, taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Europos Parlamentas pakartotinai 2012 ir 2014 metais savo rezoliucijose yra pasisakęs už Europos Sąjungos sankcijų įvedimą, taip pat pateikęs sąrašą, įvardijantį 32 asmenis, kuriems turėtų būtų taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Nacionalinius Magnickio įstatymus šiuo metu svarsto Jungtinės Karalystės bei Kanados Parlamentai.

  Dar šia tema

  Įtarimų keliantys užsieniečiai negalės įvažiuoti į Lietuvą 5 metus
  Lietuva priima savo "Magnickio įstatymą": nusikaltimas neturi sienų
  Tegai:
  Magnickio įstatymas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos