00:12 2018 Gegužės 28
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  F-16, archyvinė nuotrauka

  NATO naikintuvai keturis kartus lydėjo rusų orlaivius

  © Sputnik / Александр Ковалев
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  17 0 0

  Praėjusią savaitę NATO naikintuvai lydėjo Rusijos orlaivius, skridusius iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies tarptautine oro erdve į Kaliningrado sritį ir atgal

  VILNIUS, lapkričio 27 — Sputnik. Praėjusią savaitę, lapkričio 20-26 dienomis, NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai keturis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerija.

  Lapkričio 23 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivius tris orlaivius Su-30, skridusius tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį. Orlaiviai skrydžio plano neturėjo, skrido be atsakiklio, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

  Tą pačią dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį Il-76 ir du orlaivius Su-27, skridusius tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis IL-76 palaikė radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru, skrido su atsakikliu ir skrydžio planu. Orlaiviai Su-27 skrydžio plano neturėjo, radijo ryšio su regioniniu skrydžio valdymo centru nepalaikė, skrido be atsakiklių.

  Lapkričio 24 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį An-26, skidusį tarptautine oro erdve iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido be radiolokacinio atsakiklio, su skrydžio planu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė.

  Lapkričio 24 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivius Il-76 ir jį lydinčius du Su-27, skridusius tarptautine oro erdve iš Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį. Il-76 skrido su skrydžio planu, su radiolokaciniu atsakikliu, radijo ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, orlaiviai Su-27 skrido su skrydžio plano, be atsakiklių, radijo ryšio su regioniniu skrydžių valdymo centru nepalaikė.

  Nuo rugsėjo 1-osios NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių vykdo JAV karinių oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-15 "Eagle".

  Rusijos Gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos karinių lėktuvų skrydžiai vykdomi griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

  Dar šia tema

  Stoltenbergas: NATO išbus Rytų Europoje tiek, "kiek reikia"
  Lietuva surengė forumą apie NATO Ukrainos jaunimui
  Tegai:
  naikintuvai, NATO, Kaliningrado sritis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos