02:02 2019 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Linkevičius, nuotrauka iš įvykio vietos

  Lietuva užmezgė diplomatinius santykius su Somaliu

  © Photo: Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  32 0 0

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Somalio Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministru Yusufu Garaadu Omaru ir pasirašė diplomatinių santykių formalizavimo komunikatą

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Šiandien Dramblio Kaulo Respublikoje, Abidžane, vykstančio Afrikos Sąjungos ir Europos Sąjungos viršūnių susitikimo rėmuose Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Somalio Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministru Yusufu Garaadu Omaru ir pasirašė bendrąjį komunikatą dėl diplomatinių santykių formalizavimo, praneša Užsienio reikalų ministerija.

  Susitikimo metu Linkevičius pristatė Lietuvos dalyvavimą Europos Sąjungos kovos prieš piratavimą operacijoje "Atalanta" ir informavo apie trečiadienį į operaciją prie Somalio krantų išvykusius Lietuvos karius. Ministrai taip pat kalbėjo apie Somalio vidaus iššūkius, šalies ateities perspektyvas bei saugumo situaciją regione.

  Lietuva ES antipiratinėje operacijoje "Atalanta" prie Somalio krantų dalyvauja nuo 2013 metų. Lapkričio 29 dieną 14 Lietuvos karių pamaina išvyko saugoti Jungtinių Tautų Pasaulinės maisto programos laivo, Indijos vandenynu gabenančio humanitarines maisto siuntas į Somalį. Tai jau ketvirtoji Autonominės laivo apsaugos grupės rotacija, kuri truks iki 2018 metų kovo mėnesio.

  ES operacijoje dalyvauja apie tūkstantis karių iš ES valstybių ir šalių partnerių, taip pat skiriami laivai ir orlaiviai.

  Somalis yra 184-a valstybė, su kuria Lietuva užmezgė diplomatinius santykius. Jungtinių Tautų Organizacijai priklauso 193 šalys narės.

  Tegai:
  Linas Linkevičius, Somali, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos