00:37 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos Respublikos Seimas, archyvinė nuotrauka

  Premjeras paaiškino, kodėl Vyriausybėje dirba daug jo bendražygių

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  14 0 0

  Skvernelis nenorėjo komentuoti portalo "Delfi" straipsnio dėl padidėjusio skaičiaus premjero bendražygių svarbiuose postuose, tačiau patvirtino, kad sveikina valstybės labui išnaudojamus lojalius jai tarnautojus

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Žmonės, kurie buvo lojalūs valstybei ir pasižymėjo profesionalumu, turi teisę būti išnaudojami valstybės tarnybos labui, teigė LRT Radijui ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  Taip premjeras atsakė į klausimą apie portalo "Delfi" straipsnį, kuriame rašome, kad svarbiuose postuose daugėja  buvusių Skvernelio kolegų iš Policijos departamento.

  Pabrėždamas, kad minėtame straipsnyje yra daug faktų, "neatitinkančių tikrovės", ministras pirmininkas atsakė, kad teisėsaugininkų dalyvavimas užimant vieną ar kitą poziciją yra sveikintinas.

  "Žmonės, kurie tarnavo ir buvo lojalūs valstybei, pasižymėjo savo gebėjimais ir profesionalumu, turi teisę būti išnaudojami valstybės tarnybos labui (ir reikia tai daryti)", — sakė Skvernelis.

  Be to, premjeras pabrėžė, kad kalbant apie "atvėsimo laikotarpį", reikia suprasti, kad išėjusiems į pensiją pareigūnams atvėsti gana sudėtinga, kai jie gauna 20% buvusio atlyginimo dydžio pensiją. Pavyzdžiui, kitose Europos valstybėse, kad ir tokiose kaip Latvija, Lenkija, pensijos siekia ir 75%, ir 80%, ir dar daugiau buvusio atlyginimo. Todėl žmonės turi kažkur dirbti, nes kitaip tikrai visiškai atvės.

  Interviu Skvernelis užsiminė ir apie atsilaisvinusias Valstybės kanclerio pareigas. Lapkričio pabaigoje Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė priėmė sprendimą trauktis iš užimamų pareigų.

  Ministras pirmininkas teigė, kad priims sprendimą ir paskirs tą žmogų, kuris atitinka būtinus kriterijus: profesionalumą, padorumą, patirties valstybės tarnyboje, gebėjimą dirbti komandoje ir su kolektyvu.

  Skvernelis 1999 metais pradėjo dirbti Policijos departamente, vėliau tapo Lietuvos viešosios policijos biuro Kelių patrulių rinktinės komisaru, Lietuvos policijos eskortavimo rinktinės vadu, yra vadovavęs Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybai.

  2008 metais dabartinis premjeras tapo Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotoju, 2011 metais paskirtas policijos generaliniu komisaru, o 2014 metais — vidaus reikalų ministru.

  Dar šia tema

  Dėl giminaičių protegavimo į aukštas pareigas biudžetas praranda 20% pajamų
  Vienas žmogus valstybės įmonei vadovaus tik dvi kadencijas po 5 metus
  Tegai:
  bendražygiai, Vyriausybė, Saulius Skvernelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos