00:35 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Seimo narys Pūkas, archyvinė nuotrauka

  Seimas sutiko suvaržyti parlamentaro Pūko laisvę

  CC BY-SA 4.0 / wikipedia / Augustas Didžgalvis / Businessman Kęstutis Pukas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Seimo narys Pūkas seksualiai priekabiavo prie pagal tarnybą priklausomo ir kitaip priklausomų asmenų

  VILNIUS, 5 gruodžio — Sputnik. Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo Lietuvos Respublikos Seimo narį Kęstutį Pūką patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę baigė darbą ir plenariniame posėdyje pristatė savo išvadas, praneša spaudos tarnyba.

  Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Antanas Baura informavo, kad komisija siūlo Seimui tenkinti generalinio prokuroro prašymą leisti Lietuvos Respublikos Seimo narį Pūką patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę.

  Už Seimo protokolinį nutarimą balsavo 74 Seimo nariai, prieš — vienas, susilaikė 5 parlamentarai.

  Birželio 29 dineną generalinis prokuroras Evaldas Pašilis kreipėsi į Seimą, informuodamas, kad Vilniaus apylinkės prokuratūroje pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal požymius nusikalstamų veikų. Pasak generalinio prokuroro, ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys leidžia pagrįstai įtarti, kad Seimo narys Pūkas seksualiai priekabiavo prie pagal tarnybą priklausomo ir kitaip priklausomų asmenų. Už šios nusikalstamos veikos padarymą numatytos alternatyvios bausmės — bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

  Generalinio prokuroro pranešime pažymima, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys taip pat leidžia pagrįstai įtarti, kad Pūkas pažeidė teisėtai turimų šaunamojo ginklo ir šaudmenų laikymo taisykles ir dėl to sudarė sąlygas kitam asmeniui neteisėtai jais pasinaudoti. Už šios nusikalstamos veikos padarymą taip pat numatytos alternatyvios bausmės — bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

  Dar šia tema

  Generalinė prokuratūra prašo panaikinti deputato Pūko teisinę neliečiamybę
  Tegai:
  Seimas, Kęstutis Pūkas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos