13:37 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  1221

  Šiuo metu vyksta mokomųjų pėstininkų kovos mašinų perėmimo iš gamintojo procedūros, kurias baigus, jos oficialiai taps Lietuvos kariuomenės nuosavybe ir jau kitąmet bus naudojamos karių vairavimo įgūdžiams formuoti

  VILNIUS, gruodžio 15 — Sputnik. Gruodžio 15 dieną į Lietuvos kariuomenės Transporto priemonių ir įrengimų depą Kaune atgabentos dvi mokomosios pėstininkų kovos mašinos (PKM) "Vilkas", praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Gruodžio 18 dieną Lietuvos kariuomenės Transporto priemonių ir įrengimų depe Kaune rengiamas jų pristatymas žiniasklaidai. Jame dalyvaus ir krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.

  Mokomosiose PKM nėra ginkluotės ir dalies kitų sistemų, kuriomis bus aprūpintos kovinės PKM. Jose sumontuota papildoma įranga, palengvinanti instruktorių darbą, ruošiant vairuotojus.

  Бронетранспортер Boxer
  pėstininkų kovos mašina (PKM) "Vilkas"

  Šiuo metu vyksta mokomųjų PKM perėmimo iš gamintojo procedūros, kurias baigus, jos oficialiai taps Lietuvos kariuomenės nuosavybe. Šios mašinos jau kitąmet bus naudojamos Lietuvos karių pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairavimo įgūdžiams formuoti.

  Pagal sutartį Lietuvos kariuomenė įsigys 88 kovines PKM, o pagal atskirai įsigyjamą logistinį paketą — tris mokomąsias PKM. Į logistinį paketą taip pat įeina remonto dalis, techninė gamintojo logistinė parama, techninė ir metodinė dokumentacija, taip pat simuliacinės ir mokymo priemonės, speciali įranga ir priemonės tinkamai PKM "Vilkas" priežiūrai, taip pat šaudmenys, kitos priemonės.

  2016 metų rugpjūčio 22 dieną Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta PKM "Boxer" pirkimo Lietuvos kariuomenei sutartis. Už 385,6 milijono eurų bus įsigytos 88 PKM, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus.

  Pirmosios kovinės PKM į Lietuvą bus atgabentos 2019 metų pradžioje. Likusios mašinos bus pristatytos iki 2021 metų.

  Bendru PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, bus vadinamos ne "Boxer", o pėstininkų kovos mašina "Vilkas".

  Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

  Dar šia tema

  Olekas: Lietuvoje dislokuojamame batalione bus ir tankų, ir šarvuočių
  "Lietuvos geležinkeliai" kariuomenei atgabens iš Vokietijos 145 šarvuočius
  Lietuvos kariuomenę sustiprins 168 šarvuočiai už 1,6 mln
  Tegai:
  mokomosios pėstininkų kovos mašinos, šarvuočiai, kariai, "Boxer", Lietuvos kariuomenė, Lietuva

  Svarbiausios temos