03:18 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Be to, beveik 14 milijonų dolerių bus skirta modernizuoti aviacijos bazę Emaris Estijoje ir apie 4 milijonus — Lielvardės aerodromui Latvijoje; finansavimas bus vykdomas pagal "Europos atgrasymo iniciatyvą"

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. JAV išleis daugiau nei 200 milijonų dolerių modernizuojant karinius objektus ir įrenginius amerikietiškoje aviacios bazėse, esančiose visų pirma Rytų Europoje, rašo laikraštis Air Force Times.

  Laikraščio duomenimis, finansavimas bus vykdomas pagal "Europos atgrasymo iniciatyvą" (European Deterrence Initiative).

  Kaip rašo laikraštis, prezidento Donaldo Trampo pasirašytas 2018 metų JAV gynybos biudžetas numato apie 214 milijonų dolerių karinių objektų statybai Islandijoje, Liuksemburge, Norvegijoje ir daugelyje Rytų Europos šalių.

  Be to, JAV skirs 13,9 milijonų dolerių Estijos aviacijos bazės Emari atkūrimui, rašo laikraštis. Taip pat pranešama, kad planuojama išleisti 3,85 milijonų dolerių Latvijos bazės Lielvardė modernizavimui.

  "Europos atgrasymo iniciatyva" — tai JAV karinė pagalba sąjungininkėms Europoje. Iniciatyva numato papildomo NATO karinio kontingento dislokavimą Europos šalyse prie Rusijos sienų. Aljansas teigia, kad šių priemonių imtasi reaguojant į Rusijos "agresyvius veiksmus".

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Dar šia tema

  NATO pratęsė Stoltenbergo kadenciją iki 2020 metų
  NATO naikintuvai tęs mokomuosius skrydžius Estijoje
  Porošenko pažadėjo netrukus surengti referendumą dėl įstojimo į NATO
  Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse
  KAM vadovas: NATO turi atremti visų tipų grėsmes
  Tegai:
  karinė bazė, aviacijos bazė, NATO, Estija, JAV

  Svarbiausios temos