03:23 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  82

  Krašto apsaugos ministras Karoblis Kaune pristatė Lietuvos kariuomenės pastiprinimą pėstininkų kovos mašinas, kurios į Lietuvą atvyks 2019 metų pradžioje

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis apžiūrėjo pirmąsias dvi mokomąsias pėstininkų kovos mašinas "Vilkas", atgabentas į Lietuvos kariuomenės Transporto priemonių ir įrengimų depą Kaune, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Šis projektas žymi kokybinį šuolį modernizuojant kariuomenę, aprūpinant ją šiuolaikine technika, ir ginkluote, kuri priartina prie NATO standartų ir tiesiogiai prisideda prie visų mūsų saugumo stiprinimo", — sakė Karoblis.

  Mokomosiose pėstininkų kovos mašinose (PKM) nėra ginkluotės ir dalies kitų sistemų, kuriomis bus aprūpintos kovinės PKM. Jose sumontuota papildoma įranga, palengvinanti instruktorių darbą ruošiant vairuotojus.

  БМП Boxer
  Šios mašinos jau kitąmet bus naudojamos Lietuvos karių pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairavimo įgūdžiams formuoti

  Šiuo metu vyksta mokomųjų PKM perėmimo iš gamintojo procedūros, kurias baigus, jos oficialiai taps Lietuvos kariuomenės nuosavybe. Šios mašinos jau kitąmet bus naudojamos Lietuvos karių pėstininkų kovos mašinų "Vilkas" vairavimo įgūdžiams formuoti.

  Pagal sutartį Lietuvos kariuomenė įsigys 88 kovines PKM, o pagal atskirai įsigyjamą logistinį paketą — 3 mokomąsias PKM. Į logistinį paketą taip pat įeina remonto dalis, techninė gamintojo logistinė parama, techninė ir metodinė dokumentacija, taip pat simuliacinės ir mokymo priemonės, speciali įranga ir priemonės tinkamai PKM "Vilkas" priežiūrai, taip pat šaudmenys, kitos priemonės.

  БМП Boxer
  Pagal sutartį Lietuvos kariuomenė įsigys 88 kovines PKM

  2016 metų rugpjūčio 22 dieną Krašto apsaugos ministerijoje buvo pasirašyta sutartis dėl PKM "Boxer" pirkimo Lietuvos kariuomenei. Už 385,6 milijonus eurų bus įsigytos 88 PKM, pagamintos pagal Lietuvos kariuomenės iškeltus reikalavimus.

  Pirmosios kovinės PKM į Lietuvą bus atgabentos 2019 metų pradžioje.

  Bendru PKM gamintojo ARTEC konsorciumo ir Lietuvos sutarimu, pagal Lietuvos reikalavimus gaminamos mašinos, išlaikant sąsajas su Lietuvos istorija ir Lietuvos kariuomenės tradicijomis, bus vadinamos ne "Boxer", o pėstininkų kovos mašina "Vilkas".

  БМП Boxer
  Visos mašinos Lietuvos kariuomenei kainuos 385,6 milijonus eurų

  Naujosiomis pėstininkų kovos mašinomis bus aprūpinti Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotasis ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionai.

  Pajėgų didinimas

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pabaigos NATO karinių pajėgų Rytų Europoje stiprinimas aiškinamas neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Tačiau 2017 metų sausį NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas interviu BBC pareiškė, kad Aljansas nemato teisioginės grėsmės iš Rusijos Federacijos rytiniam NATO flangui.

  "Mes neieškome konfrontacijos su Rusija, mes nenorime naujo Šaltojo karo. Todėl mes sujungiame jėgą ir tvirtą požiūrį su atvirais kanalais dialogui", — taip pat pažymėjo Stoltenbergas.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad nėra suinteresuota situacija nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje teigiama, kad tušti, niekuo nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos — NATO pretekstas nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Lietuva ketina įsigyti 200 šarvuotų amerikietiškų visureigių
  Lietuva ir Vokietija pasirašė Sausumos pajėgų bendradarbiavimo raštą
  Lietuva pasirašė sutartį dėl oro erdvės gynybos sistemų "NASAMS" pirkimo
  Tegai:
  "Boxer", Lietuvos kariuomenė, Raimundas Karoblis, Lietuva

  Svarbiausios temos