12:55 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  2213

  Kaip pabrėžė šalies vadovė, Rusija artimiausiu metu išliks "sudėtingu kaimynu", tačiau tai nereiškia, kad nereikia bendrauti

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama 2017 metų rezultatus ir apibūdindama respublikos ateitį, interviu portalui 15min pasakė, kad su Rusija būtina bendradarbiauti, o ne kariauti, praneša RIA Novosti.

  "Taip, kaimynė (Rusija — Sputnik), ko gero, kelerius artimiausiu metu bus sudėtinga. Manome, kad jei mūsų rytinės kaimynės vadovas išliks tas pats, panaši situacija taip pat gali išlikti. Tikrai nenorėčiau numoti ranka ir pasakyti, kad nereikia nei bendrauti, nei mėginti", — pasakė Lietuvos vadovė.

  Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva neturėtų atsisakyti savo vertybių, tačiau reikia suprasti, kad keičiasi geopolitinė situacija, todėl,  prireikus, galima peržiūrėti pociziją tam tikrais klausimais.

  Prezidentė taip pat įvardijo kelias santykių su Rusija atstatymo sąlygas, tarp kurių grąžinti "okupuotas" teritorijas, atsisakyti nuo jėgos panaudojimo savo interesais, nustoti "papirkinėti" politikus ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES, o taip pat nesikišti į kitų šalių rinkimus.

  "Mes visuomet pasirengę su visais kaimynais bendradarbiauti. Nes nepasirinksi kaimynų, todėl svarbu, kad išliktų, pirmiausia, mūsų valstybės ir žmonių interesų saugumas", — pabrėžė ji.

  Kalbėdama apie saugumo padėtį Lietuvoje, Grybauskaitė pareiškė, kad šalies gynybos sektoriui reikalingos investicijos, kariuomenė turėtų būti modernizuota, o kariuomenės paruošimui turėtų būti skiriamas dėmesys.

  Šalies vadovė katvirtadienį patvirtino valstybės biudžetą. Jame nurodyta, kad kitų metų biudžeto plane numatyta, jog 2018 metais Lietuvos gynybinis finansavimas pasieks 2,006% BVP, tai yra, 873 milijonus eurų. Šiuo metu Lietuva gynybai skiria 723,8 milijono eurų, tai yra, 1,8% BVP.

  Pastaraisiais metais Rusija praneša apie beprecedentę NATO veiklą prie savo Vakarų sienų. Tuo pačiu metu NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos ribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jau anksčiau sakė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, potencialiai pavojingų jos interesams.

  Dar šia tema

  Grybauskaitės, kaip Lietuvos, įvaizdis: bloga savireklama taip pat — reklama
  Grybauskaitė per metus pakilo "Forbes" įtakingiausių moterų reitinge
  Grybauskaitė ragina ES užkirsti kelią "Nord Stream-2"
  Grybauskaitė prašo EK kompensacijos dėl "Gazpromo" monopolio
  Grybauskaitė pasiūlė sukurti Europos "kibernetinį Šengeną"
  Tegai:
  tarptautinė politika, Dalia Grybauskaitė, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos