21:53 2018 Kovo 22
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Politico: kas labiausiai jaudino Grybauskaitę 2017-aisiais

  © Photo: LIETUVOS RESPUBLIKOS PREZIDENTĖ
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3721

  Lietuvos prezidentė papasakojo "Politico", kad artėjančiais Naujaisiais metais ji laukia didesnio nuspėjamumo, stabilumo ir pozityvumo

  VILNIUS, gruodžio 28 — Sputnik. Leidinys "Politico" paklausė Europos lyderius ir politikus apie tai, kokie jiems buvo besibaigiantys metai ir kuo jie tikisi iš ateinančių 2018-ųjų. Tarp tų, su kuriais pasikalbėjo žurnalistai yra ir Lietuvos prezidentė dalia Grybauskaitė.

  Anot leidinio, 2017 metais Lietuvos prezidentę labiausiai jaudino "Rusijos agresija". Atsakydama į klausimą apie tai, ko ji išmoko 2017 metais, prezidentė pabrėžė, jog suprato, kad "vienybė — tai galia".

  "Kartu mes galime įveikti bet kokius iššūkius — "Zapad" (bendros Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos — Sputnik), Brexit, nekontroliuojama migracija".

  Anot Grybauskaitės, 2017 metų sėkme tapo Lietuvos ir jos sąjungininkų vienybė "Zapad-2017" pratybų metu, bei  23 NATO narių kariuomenių padalinių buvimas regione. Devynių šalių kariai dislokuoti ir Lietuvoje.

  Į klausimą apie tai, ko ji laukia Naujaisiais metais, Grybauskaitė atsakė, kad politikoje kaip ir gyvenime situacija nuolat keičiasi.

  "Tikiuosi didesnio nuspėjamumo, stabilumo ir pozityvumo", — sakė Lietuvos vadovė.

  Prezidentė gerai žinoma savo griežtais pasisakymais Rusijos atžvilgiu, daugelis ekspertų mano, kad jos politika Maskvos atžvilgiu yra pernelyg rusofobiška.

  Tuo pat metu prieš pat Kalėdas Grybauskaitė pareiškė, kad su Rusija geriau "bendradarbiauti, prekiauti, o ne kariauti", nepaisant to, kad Rusija artimiausiu metu "išliks sudėtinga kaimyne".

  Daugeliu ekspertų nuomone, Lietuvos prezidentės pasisakymai neatitinka realybei bei pati Grybauskaitė ne labai gerai supranta tarptautinės politikos ypatumus. Kai kas mano, kad Grybauskaitė siekia "pakeisti spalvą" ir pereiti nuo anti rusiškos retorikos, kurią primeta Vilniui JAV, prie ramesnio požiūrio, atitinkančio Europos Sąjungos įsitikinimus.

  Kai kurios NATO narės kaltina Rusiją tuo, kad "Zapad-2017" buvo neskaidrios ir gali būti vertinamos kaip "pasiruošimas agresijai prieš Baltijos šalis". Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO kaltinimai yra "suklastoti" bei Aljansas prisidengęs "Rusijos grėsme" didina pajėgumą Rytų Europoje šalia Rusijos sienų.

  Karinės pratybos "Zapad-2017" vyko Baltarusijos ir Rusijos teritorijose rugsėjo 14-20 dienomis. Jas stebėjo 95 atstovai iš 50 šalių. Manevruose dalyvavo 12,7 tūkstančių karių ir keli šimtai vienetų karinės technikos.

  Dar šia tema

  Grybauskaitės, kaip Lietuvos, įvaizdis: bloga savireklama taip pat — reklama
  Dalia Grybauskaitė pasirašė Magnickio įstatymą
  Tegai:
  politika, "Rusijos grėsmė", Dalia Grybauskaitė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos