13:01 2018 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1296
 • RUB76.3414
  NATO, archyvinė nuotrauka

  Baltijos šalys nepamatys naujų JAV raketų

  © Фото: Robertas Dačkus, lrp.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  8622

  Patobulintos JAV raketos AMRAAM bus tiekiamos dešimčiai pasaulio šalių, įskaitant Lenkiją, tačiau gavėjų sąraše nėra Baltijos šalių

  VILNIUS, sausio 1 — Sputnik. JAV karinės oro pajėgos pasirašė sutartį su raketų kompanija Raytheon Missile Co. dėl pažangių amerikietiškų oras-oras raketų AMRAAM gamybos. Išskyrus raketas, bendrovė taip pat gamins atsargines dalis ir telemetrinę įrangą, praneša Spiutnik Estija.

  Ginkluotė bus tiekiama dešimčiai šalių, naujss raketas gaus Pietų Korėja, Marokas, Indonezija, Rumunija, Ispanija, Turkija, Bahreinas, Kataras, taip pat Japonija ir Lenkija — dvi šalys, turinčios bendras sienas su Rusija. Tačiau Baltijos šalys, kurios laikomos aršiausiais JAV vasalais Europoje, nebuvo įtrauktos į gavėjų sąrašą.

  JAV oro pajėgos sudarė 634,2 milijonus JAV dolerių. Remiantis dokumentais, visos raketos turi būti perduotos JAV kariuomenei iki 2020 metu sausio 31 dienos.

  Bendras JAV gynybos biudžetas 2018 finansiniais metais siekė 692 milijardus dolerių, iš kurių 4,6 bus skirta sąjungininkų paramai ir "Rusijos sutramdymui" Europoje. Šiame dokumente šis išlaidų punktas paaiškinamas atsakymu į tariamą "Rusijos agresiją".

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija neturi agresyvių ketinimų ir niekada nepuolus jokios NATO šalies. Pasak užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO tai gerai žino, bet tiesiog naudojasi proga išdėstyti daugiau įrangos ir batalionų netoli Rusijos sienų.

  Tegai:
  NATO, Baltijos šalys, JAV
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos