00:10 2018 Gegužės 28
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  F-15 Eagle, archyvinė nuotrauka

  Paskutinę 2017 savaitę NATO naikintuvai du kartus lydėjo Rusijos orlaivius

  CC BY 2.0 / Lance Cheung
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (164)
  1502

  Gruodžio 25–31 dienomis NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai du kartus lydėjo Rusijos orlaivį AN-26

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Paskutinę 2017-ųjų savaitę NATO naikintuvai du kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Gruodžio 25-ąją NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį AN-26, skridusį iš Rusijos Federacijos žemyninės dalies į Rusijos Federacijos Kaliningrado sritį. Orlaivis skrido be skrydžio plano, be įjungto radiolokacinio atsakiklio, su regioniniu skrydžių valdymo centru ryšį palaikė.

  Gruodžio 27 dieną NATO naikintuvai atpažino ir lydėjo orlaivį AN-26, skridusį iš Rusijos Federacijos Kaliningrado srities į Rusijos Federacijos žemyninę dalį. Orlaivis skrido pagal iš anksto pateiktą skrydžio planą, ryšį su regioniniu skrydžių valdymo centru palaikė, tačiau radiolokacinis atsakiklis buvo išjungtas.

  Nuo rugsėjo 1-osios NATO oro policijos misiją virš Baltijos valstybių vykdo JAV karinių oro pajėgų kontingentas su naikintuvais F-15 "Eagle".

  NATO šalys pradėjo siųsti savo karius ir naikintuvus saugoti Baltijos šalių oro erdvę nuo 2004-ųjų kovo mėnesio, kai Lietuva, Latvija ir Estija tapo NATO narėmis. Nuo to laiko NATO oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvavo jau 17 sąjungininkių šalių. JAV kontingento misija bus 45-oji nuo jos vykdymo pradžios 2004 metais.

  Rusijos Gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad visi Rusijos karinių lėktuvų skrydžiai vykdomi, griežtai laikantis tarptautinių oro erdvės naudojimo virš neutralių vandenų taisyklių, nepažeidžiant kitų valstybių sienų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (164)

  Dar šia tema

  Lietuva padidins savo karių skaičių NATO greitojo reagavimo pajėgose
  NATO pratęsė Stoltenbergo kadenciją iki 2020 metų
  NATO naikintuvai tęs mokomuosius skrydžius Estijoje
  Estija ketina prašyti NATO stiprinti dalyvavimą Baltijos šalyse
  Stoltenbergas: NATO išbus Rytų Europoje tiek, "kiek reikia"
  Tegai:
  orlaivis, naikintuvai, Krašto apsaugos ministerija (KAM), NATO, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos