16:24 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
  Premjeras Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis mano, kad laikas atnaujinti ryšius su Rusija

  © AP Photo / Mindaugas Kulbis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  12230

  Naujųjų metų išvakarėse šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pareiškė, kad su Rusija reikia bendradarbiauti; nuo 2014 metų Lietuva nepalaiko ryšių su Rusija

  VILNIUS, sausio 2 — Sputnik. Premjeras Saulius Skvernelis pareiškė, kad šiemet Respublika turėtų pradėti atnaujinti ryšius su Rusijos valdžios institucijomis, praneša RIA Novosti su nuoroda į televizijos kanalo LNK laidą "Savaitės panorama".

  "Esame unikali ES valstybė neturėdami jokių, pabrėžiu — absoliučiai jokių, kontaktų su valstybe (Rusija — Sputnik), nors kitos valstybės, tos pačios kaimyninės valstybės, labai aktyviai darbuojasi ekonominiais klausimais", — sakė Skvernelis.

  Ministro pirmininko teigimu, į ryšių atnaujinimą su Rusija reikia žiūrėti pragmatiškai, bet tuo pačiu negalima atsisakyti strateginių pozicijų dėl Ukrainos. Jis pabrėžė,  kad "kontaktai su kaimyninėmis valstybėmis privalo būti, ir kiti metai palankūs, tokiems žingsniams".

  Lietuva nutraukė bendradarbiavimą ir neorganizuoja susitikimų su Rusijos valdžios atstovais nuo 2014 metų.

  Anksčiau Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, vertindama 2017 metų rezultatus ir apibūdindama respublikos ateitį, interviu portalui 15min pasakė, kad su Rusija būtina bendradarbiauti, o ne kariauti. Grybauskaitė pabrėžė, kad Lietuva neturėtų atsisakyti savo vertybių, tačiau reikia suprasti, kad keičiasi geopolitinė situacija, todėl,  prireikus, galima peržiūrėti pociziją tam tikrais klausimais.

  Savo ruožtu Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova teigia, kad Maskva vertins Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą apie būtinumą "bendradarbiauti, o ne kariauti" su Rusija, atsižveldama į realią veiklą, o ne tikėdama žodžiais.

  Dar šia tema

  Zacharova: Rusija Lietuvą vertina pagal jos veiklą, o ne pagal žodžius
  "Spalvos" keitimas: kodėl Grybauskaitė pasisakė už bendradarbiavimą su Rusija
  Grybauskaitė: su Rusija geriau bendrauti, negu kariauti
  Tegai:
  bendradarbiavimas, Saulius Skvernelis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos