06:00 2019 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1187
 • RUB72.1352
  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis: reikia atkurti Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinę komisiją

  © AFP 2019 / Petras Malukas
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4810

  Komisija, kurios veikla buvo užšaldyta 2012 metais, užsiėmė prekybinio ir ekonominio, mokslinio ir techninio, humanitarinio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimais

  VILNIUS, sausio 4 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pareiškė, kad Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinė komisija galėtų atnaujinti savo veiklą.

  Apie tai politikas ketvirtadienį pasakė interviu Žinių radijui.

  Anksčiau komisija, kurios veikla buvo užšaldyta 2012 metais, užsiemė prekybinio ir ekonominio, mokslinio ir techninio, humanitarinio ir kultūrinio bendradarbiavimo klausimais.

  Premjeras pabrėžė, kad tarp dviejų šalių reikia atkurti kontaktus tokiame lygmenyje. Pasak Skvernelio, politinių kontaktų tarp Lietuvos ir Rusijos ministrų, viceministrų ir kitų pareigūnų nebuvimas kenkia Lietuvos ir jos gyventojų interesams.

  Skvernelis priminė, kad kaimyninė Baltijos respublika — Latvija — sėkmingai atkūrė su Rusija atitinkamos komisijos darną praėjusių metų vasarą.

  Tuo pačiu metu premjeras pabrėžė, kad Vilnius nekeis savo pozicijos nei Ukrainos klausimu, nei sankcijų prieš Rusiją klausimu.

  Mažiau nei per savaitę ministras pirmininkas dukart pasisakė už politinių kontaktų su Maskva atnaujinimą — pirmą kartą jis apie tai pasakė Lietuvos televizijos kanalo eteryje, kitą karta — pranešime savo Facebook paskyroje. Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad Lietuva yra vienintelė iš ES valstybių, kuri nepalaiko jokių darbinių kontaktų politiniame lygmenyje su Rusija, ir tai, visų pirma, kenkia paties Vilniaus interesams.

  Dar šia tema

  Skvernelis apie santykių gerinimą: Rusija supranta tik konkrečius darbus
  "Spalvos" keitimas: kodėl Grybauskaitė pasisakė už bendradarbiavimą su Rusija
  Zacharova: Rusija Lietuvą vertina pagal jos veiklą, o ne pagal žodžius
  Tegai:
  tarptautinis bendradarbiavimas, politika, Saulius Skvernelis, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos