20:21 2020 Liepos 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1414
 • RUB81.1888
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (178)
  58

  Sausį į Lietuvą atvyks daugiau kaip du šimtai Prancūzijos karių, o taip pat tankai ir pėstininkų kovos mašinos

  VILNIUS, sausio 9 — Sputnik. Daugiau nei 250 karių atvyks į Lietuvą iš Prancūzijos iki sausio vidurio, praneša "Deutsche Welle" su nuoroda į Lietuvos Krašto apsaugos ministerijos atstovę Astą Galdikaitę.

  Prancūzų kontingentas sudarys vieną iš manevrinių bataliono kuopų, o taip pat tarnaus kovinės paramos vienetuose, kovinės grupės štabe.

  Be to, tikimasi, kad iš Prancūzijos bus atgabenti kovos tankai "Leclerc" ir pėstininkų kovos mašinas VBCI.

  Gruodžio mėnesį baigėsi Prancūzijos NATO bataliono, dislokuoto Estijoje, karinė misija, kita karių dislokavimo vieta buvo nurodyta Lietuva.

  2017-ųjų gruodį į Lietuvą atvyko Kroatijos kariuomenės kariai ir karinė technika. Pirmąjį Kroatijos kontingentą sudaro 180 karių, kurių dauguma tarnauja Kroatijos Sausumos pajėgų Mechanizuotosios gvardijos brigados 1-ajame mechanizuotajame batalione "Tigrai", taip pat logistinės paramos elementai. Kroatijos kariai atsigabeno ginkluotę ir techniką, tarp kurių ir šarvuočiai "Patria".

  Daugianacionalinė NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Rukloje yra dislokuota nuo šių metų pradžios. Joje šiuo metu tarnauja per 450 Vokietijos, 100 Belgijos, 20 Liuksemburgo, 200 Norvegijos ir per 200 Nyderlandų karių. 2018 metų pradžioje, planuojama, rotacijos pagrindu formuojamą grupę sustiprins Prancūzijos kontingentas.

  NATO bataliono kovinė grupė yra integruota į Lietuvos kariuomenės Mechanizuotąją pėstininkų brigadą "Geležinis Vilkas" Rukloje ir dalyvauja bendrose pratybose su Lietuvos kariuomene.

  2016 metais NATO viršūnių susitikime, kuris vyko Varšuvoje, Aljanso narės sutarė Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje dislokuoti po tarptautinį sąjungininkų batalioną. Vieną batalioną paprastai sudaro nuo 500 iki 1 tūkstančio karių.

  Pastaraisiais metais Rusija praneša apie beprecedentę NATO veiklą prie savo Vakarų sienų. Tuo pačiu metu NATO plečia savo iniciatyvas ir vadina tai "Rusijos agresijos ribojimu". Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų augimo Europoje. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas jau anksčiau sakė, kad Rusija niekam nekelia jokios grėsmės, tačiau nepaliks be dėmesio veiksmų, potencialiai pavojingų jos interesams.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (178)

  Dar šia tema

  Vokietijos žiniasklaida: NATO nesugebės atremti Rusijos puolimo
  Umbrasas: Ukrainai ir toliau reikalinga Lietuvos ir NATO parama
  Vengrija nutraukė Ukrainos-NATO aukščiausiojo lygio susitikimo sušaukimą
  Daugiau nei 450 Lietuvos karių išvyksta į NATO pratybas Vokietijoje
  Dauguma suomių priešinasi narystei NATO
  Tegai:
  tarptautinis batalionas, NATO, Prancūzija, Lietuva

  Svarbiausios temos