19:19 2020 Lapkričio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  26

  Planuojama, kad respublikoje bus atydarytas CERN verslo inkubatorius, kuriame įsikurs žinioms ir mokslui imlios įmonės; taip pat laukiama, kad šiais metais Lietuvoje apsilankys CERN delegacija

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Lietuva oficialiai tapo asocijuotąja Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacijos (CERN) nare, praneša Lietuvos prezidentės spaudos tarnyba.

  Praėjusių metų birželį Prezidentūroje buvo pasirašytas Lietuvos ir CERN susitarimas, o gruodį Seimas jį vienbalsiai ratifikavo

  "Lietuvai oficialiai tapus asocijuotąja nare vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų, mūsų šalies atstovai galės dalyvauti jos mokslinių tyrimų programose, CERN Tarybos ir jos komitetų darbe, doktorantai, studentai, jaunesnieji mokslo darbuotojai galės dirbti ir stažuotis CERN", — sakoma spaudos tarnybos pranešime.  

  Tarp Baltijos šalių Lietuva pirmoji sulaukė narystės šioje organizacijoje, kaip valstybė, pasiekusi didelę pažangą mokslo, technologijų ir inovacijų srityje.

  Pranešime pažymėta, kad šalies vadovės iniciatyva Lietuvoje bus įkurtas CERN verslo inkubatorius, kuriame įsikurs žinioms ir mokslui imlios įmonės. Tai bus jau dešimtasis inkubatorius tarp panašių CERN verslo inkubatorių, įkurtų kitose šalyse.

  Planuojama, kad šiais metais į Lietuvą atvyks CERN delegacija, o pati Dalia Grybauskaitė ketina Pasaulio ekonomikos forumo metu Davose susitikti su CERN generaline direktore dr. Fabiola Gianotti.

  Europos branduolinių mokslinių tyrimų organizacija, bendrai vadinama CERN — didžiausia pasaulyje dalelių fizikos laboratorija, esanti į šiaurės vakarus nuo Ženevos, išdėstyta Šveicarijos ir Prancūzijos teritorijose. Laboratorijos pagrindinė funkcija yra parūpinti dalelių greitintuvus ir kitą įrangą dalelių fizikos moksliniams tyrimams.

  Susitarimas dėl organizacijos įkūrimo buvo pasirašytas 1953 metais. Organizacijos nariai yra 22 Europos šalys, o daugelis šalių, tarp jų JAV, Japonija, Indija ir Rusija turi stebėtojų statusą.

  Dar šia tema

  Energija tik iš atsinaujinančių šaltinių: Lietuvos vizija 2050 metams
  Lietuva pirmauja tarp Baltijos šalių inovatyviausių ekonomikų sąraše
  Tegai:
  mokamas stovėjimas, mokslas, Europos branduolinių tyrimų organizacija (CERN), Baltijos šalys, Lietuva

  Svarbiausios temos