18:33 2019 Rugsėjo 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1067
 • RUB70.6938
  Valentinas Mazuronis, archyvinė nuotrauka

  Mazuronis ragina ieškoti KGB agentų tarp gyvųjų, o ne mirusiųjų

  © Фото: Facebook Valentinas Mazuronis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16730

  Buvęs Darbo partijos pirmininkas įsitikinęs, kad negalima "pilti purvo" ant mirusių žmonių bei pasikliauti paties KGB sukurtais dokumentais

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Europarlamentaras, buvęs Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis pasisakė už informacijos apie galimą bendradarbiavimą su KGB paskelbimą, bet tik apie gyvus žmones.

  "Aš pasisakau už visos informacijos apie galimą bendradarbiavimą su KGB paskelbimą, tačiau tik apie gyvus žmones. Žmones, kurie išėję anapilin ir nedalyvavę smurtinėje KGB veikloje bei negalintys apsiginti, neturi būti "apipilami purvu", juolab remiantis to paties KGB dokumentais. Kodėl šie klausimai nebuvo užduoti Jiems patiems, kol tai padaryti buvo įmanoma?" — parašė politikas savo Facebook paskyroje.

  Europarlamentaras klausia, kodėl yra ištraukti dokumentai apie šiuos mirusius ir negalinčius paaiškinti bei apsiginti žmones. Anot Mazuronio, naudingiau būtų pasidomėti dar gyvenančių ir aktyviai politiniame gyvenime besireiškiančių asmenų praeitimi.

  Ir vėl KGB?
  © Sputnik / Edvinas Mamontovas

  "Kiekvieną gerą idėją galima sugadinti manipuliacijomis, dvigubais standartais ar reguliuojamu objektyvumu. Būtų gerai, kad nepasuktumėme tokiu keliu ir aiškinantis mūsų skausmingus istorijos etapus", — ragina politikas.

  Anksčiau buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Povilas Gylys paragino Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovę Teresę Birutę Burauskaitę pripažinti, kad pirmasis faktinis Lietuvos Respublikos vadovas Vytautas Landsbergis dirbo KGB.

  Taip Gylys sureagavo į informaciją apie tai, kad 2014 metais miręs garsus aktorius Donatas Banionis ir 2016 metais anapilin iškeliavęs dirigentas Saulius Sondeckis bendradarbiavo su KGB.

  Sausio 5 dieną baigtas viešinti KGB agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras ragina duomenis vertinti kritiškai, nes neatmestina tikimybė, kad kai kurie asmenys buvo įtraukti į sąrašą operatyviniais ar kompromitavimo tikslais.

  Dar šia tema

  Lietuvių įskundimai KGB gali supykdyti draugus
  KGB šmėkla patogiai apsigyveno Lietuvoje
  Lietuva viešina KGB pareigūnų slaptuosius pranešimus
  Tegai:
  KGB, Saulius Sondeckis, Valentinas Mazuronis, Povilas Gylys, Donatas Banionis, Lietuva

  Svarbiausios temos