22:35 2018 Gegužės 24
Vilnius+ 17°C
Tiesioginis eteris
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotrauka

  Linkevičius nemato aukšto lygio susitikimų su Rusijos politikais prasmės

  © Flickr/ Lithuanian Ministry of Foreign Affairs
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4404

  Linkevičius laikosi nuomonės, kad šiuo metu nereikia jokių aukšto lygio susitikimų su Rusijos politikais, o visus pagrindinius užsienio politikos klausimus sprendžia šalies prezidentė

  VILNIUS, sausio 10 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad Lietuva palaiko ekonominius ir kultūrinius santykius su Rusija, o darbas praėjusią savaitę kilusios diskusijos dėl premjero Sauliaus Skvernelio pareiškimų, kad reikia pradėti politinį dialogą su Rusija, bus gera pamoka. Apie tai ministras sakė interviu Žinių radijui.

  Ministras pakartojo anksčiau išsakytą savo poziciją, kad aukšto lygio susitikimai su Rusija politizuoja kontaktus ir tampa dar viena spaudimo priemone.

  Pasak jo, nepaisant to, jog rutininiai ryšiai išlieka, aukšto lygio susitikimai nėra planuojami.

  "Tam prielaidų tiesiog nėra", — pabrėžė Linkevičius.

  Užsienio reikalų ministras akcentavo, kad, nepaisant apriboto politinio dialogo aukščiausiu lygiu, Lietuvos ir Rusijos ekonominiai santykiai intensyvėjo, didėjo turistų srautai bei buvo baigti 12 metų trukę sienos demarkacijos darbai.

  Linkevičius, paklaustas, ar, jo manymu, premjeras traukiasi nuo savo išsakytos pozicijos, teigė, kad yra pernelyg sureikšminami kai kurie pasisakymai. Linkevičiaus manymu, premjeras tiesiog išsakė savo samprotavimus, kad reikėtų kontaktų su Rusija.

  "Galbūt ne kiekviena informacija pasiekia ir ministrą pirmininką nuolatos. Visgi darbas vyksta labiau vidaus politikos lauke", — pasakojo ministras.

  Minstro teigimu, užsienio politika atliekama Konstitucijos pagrindu, svarbiausius sprendimus priima prezidentas ir juos įgyvendina kartu su vyriausybe.

  Linkevičius tikino, kad, nepaisant galimų įžvelgti nuomonių skirtumų, užsienio politikos sistema valstybėje veikia, o institucijos atsakingai žiūri į savo darbą. Todėl, ragino ministras, nereikia išsiskyrusios premjero nuomonės sureikšminti. Pasak jo, nereikia įžvelgti didelių dramų ten, kur jų nėra.

  Praeitą savaitę Skvernelis Žinių radijui pareiškė, kad Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinė komisija galėtų atnaujinti savo veiklą, kuri užšaldyta 2012 metais.

  Mažiau nei per savaitę ministras pirmininkas dukart pasisakė už politinių kontaktų su Maskva atnaujinimą — pirmą kartą jis apie tai pasakė Lietuvos televizijos kanalo eteryje, kitą kartą — pranešime savo Facebook paskyroje Vyriausybės vadovas pabrėžė, kad Lietuva yra vienintelė iš ES valstybių, kuri nepalaiko jokių darbinių kontaktų politiniame lygmenyje su Rusija, ir tai, visų pirma, kenkia paties Vilniaus interesams.

  Gruodžio pabaigoje prezidentė Dalia Grybauskaitė taip pat pasisakė už bendradarbiavimą ir teigė, kad "su Rusija reikia bendradarbiauti, prekiauti, o ne kariauti".

  Savo ruožtu Rusijos URM atstovė spaudai Marija Zacharova teigia, kad Maskva vertins Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą apie būtinumą "bendradarbiauti, o ne kariauti" su Rusija, atsižveldama į realią veiklą, o ne tikėdama žodžiais.

  Dar šia tema

  Kubilius nurodė esminę Skvernelio klaidą
  Grybauskaitė pasiruošusi dialogui su Rusija — Lietuva sudeda viltis į ES?
  Tegai:
  santykiai su Rusija, Linas Linkevičius, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos