08:08 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Kęstutis Pūkas, archyvinė nuotrauka

  Seksualiniu priekabiavimu apkaltintas Pūkas atsisakė Seimo nario mandato

  © Photo: facebook / Pūkas Kęstutis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3201

  Kai Seimas pradėjo svarstyti Pūko mandato panaikinimo klausimą, Seimo narys nesulaukęs sprendimo atsisakė jo pats

  VILNIUS, sausio 12 — Sputnik. Seimui nusprendus pradėti Kęstučio Pūko Seimo nario mandato panaikinimo procedūrą parlamentaras iš plenarinių posėdžių salės tribūnos pranešė atsisakantis Seimo nario mandato, skelbia Seimo spaudos tarnyba.

  Prasidėjus šio darbotvarkės klausimo svarstymui Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis parlamentarus informavo, kad Pūko advokatė Aušra Ručienė nedalyvauja posėdyje, nes yra išvykusi į užsienį.

  Pasak parlamento vadovo, 2017 metų gruodžio 19 dieną Seimo posėdyje buvo priimtas protokolinis nutarimas Seimo nario Pūko mandato panaikinimo klausimą svarstyti 2018 metų sausio 12 dieną. Apie paskirtą Seimo posėdžio datą ir laiką Seimo nariui buvo pranešta tą pačią dieną raštu ir pasirašytinai.

  "2018 metų sausio 9 dieną Seimo narys Pūkas dėl advokato dalyvavimo Lietuvos Respublikos Seimo 2018 metų sausio 12 dieną posėdyje raštu informavo Seimo Pirmininką, kad Seimo posėdyje dalyvaus jis pats ir advokatė Ručienė. Pagal Seimo statuto 241 straipsnio 1 dalį, Seimo prievolė rašytiniu pranešimui pakviesti advokatą į Seimo posėdį. Tai buvo padaryta 2018 metų sausio 10 dieną registruotu ir elektroniniu paštu. Registruota siunta siųstas kvietimas dalyvauti posėdyje gavėjai įteiktas sausio 11 dieną. Apie gautą kvietimą advokatė Ručienė patvirtino elektroniniu paštu 2018 metų sausio 11 dieną", — sakė Pranckietis.

  Pranckietis pažymėjo, kad advokatės pateiktais duomenimis, jos kelionės į į Buenos Aires Argentinoje bilietai buvo pirkti 2018 metų sausio 5 dieną ir atkreipė parlamentarų dėmesį į tai, kad 2018 metų sausio 9 dieną Seimo narys Pūkas informavo, kad jis ir jo advokatė dalyvaus posėdyje.

  Konstitucinis teismas: Pūkas pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką >>

  Seimas, atsižvelgdamas į Pranckiečio siūlymą, balsavo, ar Pūko advokatės Aušros Ručienės nedalyvavimas Seimo posėdyje gali būti laikomas svarbia priežastimi atidėti Pūko Seimo nario mandato panaikinimo svarstymą iki artimiausio posėdžio. Už tai, kad advokatės nedalyvavimas būtų laikomas svarbia priežastimi, balsavo 2, prieš — 101, susilaikė 6 Seimo nariai. Nuspręsta pradėti Seimo nario mandato panaikinimo svarstymą.

  Suteikus žodį Seimo nariui Pūkui pastarasis perskaitė pareiškimą, kuriuo pranešė atsisakantis Seimo nario mandato.

  Dar šia tema

  Generalinė prokuratūra prašo panaikinti deputato Pūko teisinę neliečiamybę
  Tegai:
  mandatas, Seimas, Kęstutis Pūkas, Lietuva

  Svarbiausios temos