21:56 2019 Lapkričio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Linas Linkevičius, archyvinė nuotruka

  Linkevičius: Lietuvos valstybės sukūrimas neįsivaizduojamas be žydų indėlio

  © Photo: Lithuanian MFA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5601

  Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad Lietuva labai vertina Amerikos žydų komiteto ligšiolinę veiklą ir jos paramą demokratiniam Lietuvos vystymuisi

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šiandien susitiko su Amerikos žydų komiteto (AJC) vadovu Davidu Harrisu, praneša ministrijos spaudos tarnyba.

  Šiandien ministerijoje vykusio susitikimo metu, kuriame dalyvavo ir Lietuvos žydų bendruomenės vadovė Faina Kukliansky, aptarti transatlantiniai santykiai, Europos Sąjungos politika Artimuosiuose Rytuose, Lietuvos ir Izraelio valstybės santykiai, planai kartu su tautinėmis bendruomenėmis pasaulyje prasmingai pažymėti atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

  "Lietuvos valstybės sukūrimas bei įtvirtinimas prieš 100 metų neįsivaizduojamas be žydų indėlio. Gerbiame žydų tradicijas ir puoselėjame žydų paveldą", — sakė Linas Linkevičius.

  Užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė, kad Lietuva labai vertina Amerikos žydų komiteto ligšiolinę veiklą ir jos paramą demokratiniam Lietuvos vystymuisi. Lietuvos užsienio reikalų ministerija ir diplomatinės atstovybės palaiko reguliarius kontaktus su JAV ir pasaulio žydų organizacijomis.

  "AJC aktyviai remia demokratines permainas Rytų ir Vidurio Europoje. Tai — pirmoji žydų organizacija, pasisakiusi už Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą ir NATO plėtrą. Šiemet sausio 13 dieną Amerikos žydų komitetas vėl priminė pasauliui, kad nors Lietuva ir sumokėjo didelę žmonių gyvybės ir sveikatos kainą, ji nutiesė kelią į laisvę ir sugriovė Sovietų Sąjungą", — rašoma pranešime.

  Dar šia tema

  Kaip komjaunuolis Linkevičius rusofobu tapo
  Tegai:
  žydai, Linas Linkevičius

  Svarbiausios temos