15:58 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Žiniasklaidoje atsirado pranešimai, kad "Agrokoncernas", kurio vienas iš savininkų yra Seimo narys, turi didesnį žemės plotą nei leidžiama pagal įstatymą

  VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Generalinė prokuratūra nusprendė patikrinti informaciją, kad valdančiosios partijos "Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga" pirmininkas ir bendrovės "Agrokoncernas" valdytojas Ramūnas Karbauskis galimai neteisėtai valdo žemės sklypus.

  "Atsižvelgiant į žiniasklaidoje paskelbtą informaciją apie atvejus, kai keli juridiniai asmenys galimai bendrai valdo didesnius nei teisės aktuose nustatyti  500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės plotus, Generalinėje prokuratūroje priimtas sprendimas inicijuoti tyrimą ginant viešąjį interesą", — sakoma pranešime.

  Tyrimo metu bus tikslinama dabar žinoma pradinė informacija, renkami dokumentai bei papildomi duomenys.

  Atlikus tyrimą ir įvertinus gautus duomenis  bus priimtas sprendimas, ar yra įstatyme nustatyti pagrindai kreiptis į teismą.

  Pranešime nebuvo minėtas politiko vardas, tačiau Karbauskis paskelbė pranešimą "Facebook" su nuoroda į prokuratūros pareiškimą ir sakė, kad nei jis, nei jo artimieji nepažeidė įstatymų.

  Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad Karbauskio artimiesiems priklausančios įmonės supirkinėja žemes arba perima jas iš „Agrokoncernui" prasiskolinusių ūkininkų. Pats "Agrokoncernas" ir jo dukterinės įmonės daugiau žemės įsigyti negali — tuomet būtų pažeistas draudimas įmonėms turėti daugiau nei 500 hektarų žemės ūkio paskirties žemės.

  Tegai:
  Generalinė prokuratūra, Ramūnas Karbauskis

  Svarbiausios temos