02:15 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Jei Lenkijoje laivas bus pavadintas Lietuvos sostinės vardu, tuo reikia pasinaudoti turistams į Respubliką pritraukti, mano deputatas Simonas Gentvilas

  VILNIUS, sausio 18 — Sputnik. Liberalų sąjūdžio narys Simonas Gentvilas nemato problemų tame, kad Lenkijos laivui gali būti suteiktas "nostalgiškas" pavadinimas "Wilno", praneša leidinys "Kommersant".

  "Jei laivas būtų karinis — tai būtų ginčytinas klausimas. Bet mano gimtajame mieste Klaipėdoje man teko matyti keleivinį laivą "Londonas", priklausantį Danijos kompanijai", — paaiškino pašnekovas leidiniui.

  Gentvilas pabrėžė, kad Lietuva gali panaudoti Lenkijos "nostalgiškas nuotaikas" jos buvusių teritorijų atžvilgiu savo interesams ir gauti iš jų komercinę naudą.
  "Lietuva turėtų panaudoti šią nostalgiją, kad pritrauktų lenkų turistus. Mes turėtume būti laimingi, kad laivą pavadino būtent taip", — įsitikinęs Gentvilas.

  Yra žinoma, kad kartu su "Wilno",  Lenkijoje gali atsirasti laivai "Lwow" ir "Ternopil".

  Tačiau Kijeve tokie Lenkijos ketinimai vertinami dviprasmiškai. Politologas, visuomenės tarybos prie Ukrainos užsienio reikalų ministerijos narys Andrej Buzarov pabrėžė, kad jeigu Ukrainos ambasada sureaguos į Lenkijos iniciatyvą, galbūt teks persvarstyti sprendimą dėl laivų pavadinimų.

  "Bet kuriuo atveju Lenkijos valdžios tendencija naudoti rytinio pasienio miestų pavadinimus —  tai problema", — sakė ekspertas.

  Anksčiau Lenkijos laivininkystės kompanija ("Lenkija Żegluga Morska") pareiškė, kad planuoja pavadinti savo naujus laivus, statomus Kinijoje, buvusių Lenkijos, o dabar Lietuvos ir Ukrainos, miestų pavadinimais. Kompanijoje manoma, kad nauji pavadinimai patiks Lenkijos gyventojams.

  Dar šia tema

  Lenkija ieško gyvųjų buvusių koncentracijos stovyklų darbuotojų
  Tuskas pranašauja Lenkijos pasitraukimą iš ES, jei blokas nustos ją finansuoti
  Lenkijos gamykloje ukrainiečiai priversti dėvėti geltonai mėlyną uniformą
  ES prieš Lenkiją — kurią pusę palaikyti Lietuvai?
  Lenkijos premjeras atliko didelio masto pertvarkas Vyriausybėje
  Tegai:
  pavadinimas, laivas, Ukraina, Lenkija, Lietuva

  Svarbiausios temos