17:36 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Elektros sistemos, archyvinė nuotrauka

  Seime išsigando Rusijos "energetinio šantažo"

  © Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (41)
  8101

  Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys mano, kad Respublikai verta pagalvoti apie savarankišką elektros tinklų sinchronizaciją su kontinentine Europa, neprisirišant prie Latvijos ir Estijos planų energetikoje

  VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Seimo Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys paskatino Energetikos ministeriją drauge su Latvija ir Estija kaip įmanoma spartinti sinchronizacijos procesus.

  Apie tai Poderys pranešė savo Facebook paskyroje.

  "Nors ekspertai nepaliaujamai kartoja, kad didžiausią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui kelia Rusija, būtina pripažinti faktą, kad mūsų elektros energetikos sistema kol kas yra rusiškos sistemos dalis ir didžioji jos dalis valdoma iš Rusijos dispečerinių", — teigiama pranešime.

  Anot jo, Lietuvai dėl kaimynių delsimo verta pagalvoti apie planą "B" ir sinchronizuotis savarankiškai, neprisirišant prie Latvijos ir Estijos planų energetikoje.

  "Vasario pradžioje Baltijos Asamblėjos lygmenyje, kaip Ekonomikos, energetikos ir inovacijų komiteto pirmininkas, kelsiu klausimus dėl spartesnės Lietuvos, Latvijos ir Estijos sinchronizacijos su kontinentinės Europos tinklais", — pabrėžė jis.

  Politiko teigimu, Rusija gali panaudoti Baltijos šalių priklausomybę nuo bendros elektros energijos sistemos kaip "socialinio, politinio ir ekonominio šantažo priemonę".

  2001 metais penkios kaimyninės valstybės — Baltarusija, Rusija, Estija, Latvija ir Lietuva nusprendė suvienyti savo elektros perdavimo tinklus. Pasirašiusios BRELL sutartį, šios šalys suformavo elektros žiedą ir įsipareigojo, kad jų aukštos įtampos elektros perdavimo tinklai veiks sinchroniškai — kaip viena sistema.

  Tai penkių įmonių — elektros perdavimo sistemų operatorių — pasirašytas susitarimas, kuriame išdėstytos sistemų valdymo techninės sąlygos ir taisyklės, kad būtų užtikrinami reikiami elektros kokybės parametrai, palaikomas stabilus ir patikimas elektros tiekimas.

  Baltijos šalys siekia iki 2025 metų sinchoronizuoti savo energetikos ryšius su Europa.

  Temos:
  Lietuvos energetikos strategija ir pasitraukimas iš BRELL (41)

  Dar šia tema

  Baltarusija pasirengusi tiekti elektros energiją iš AE į Lenkiją ir Ukrainą
  Pritarta Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategijos projektui
  Energetikos ministerija: gaminti elektrą savo reikmėms tapo lengviau
  Minskas: Lietuvos atsisakymas nuo Astravo AE energijos neįtakos jos ekonomikos
  Kaip taupyti energiją papasakos tiekėjai
  Tegai:
  elektros energija, BRELL, Europos Sąjunga, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos