10:35 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  447

  Buvęs Lietuvos URM vadovas mano, kad Pasaulio ekonomikos forume Davose prezidentei verta kalbėti apie Lietuvos ekonomiką, o ne apie "Rusijos grėsmę"

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Buvęs ES ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas kritikuoja Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę už tai, kad ji ketina savo kalboje Pasaulio ekonomikos forume Davose iškelti "Rusijos grėsmės" temą.

  "Užuot kalbėję apie Lietuvą, kaip apie potencialią valstybę block chain industrijai, ypač išvystytą ir tebesiplečiantį IT sektorių, užsienio kalbas puikiai mokančią, išsilavinusią darbo jėgą ar nuolat gerinamą investicinę aplinką — kalbame apie Rusiją", — rašo Ušackas Facebook.

  Diplomatas teigia, kad jam sunku suvokti, kaip kalbos apie "Rusijos grėsmę" paskatins investicijų ir pramonės įtraukimą į Lietuvą.

  Jis neneigia šios temos svarbos, tačiau jai vieta ES ir NATO komitetuose, Vašingtone, susitikimuose su partneriais, gynybos forumuose, remiant Ukrainos reformas ir kitur, bet ne ekonomikos forume Davose.

  Politico: kas labiausiai jaudino Grybauskaitę 2017-aisiais >>

  Ušackas pabrėžia, kad "Grybauskaitė daug nuveikė atkreipdama Vakarų dėmesį į Putino režimo grėsmes", tačiau Pasaulio ekonomikos forume ji sugebėtų kur kas geriau pristatyti Lietuvą vengdama "Rusijos grėsmės" temos.

  Dar šia tema

  Rusai užpuls? Nebijokite, ponai. Ir nesitikėkite
  Ką sakė Dalia Grybauskaitė JT Generalinės Asamblėjos debatuose
  Tegai:
  "Rusijos grėsmė", ekonomika, Vygaudas Ušackas, Dalia Grybauskaitė, Davosas

  Svarbiausios temos