07:52 2019 Vasario 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1294
 • RUB74.7569
  Europos Tarybos pastatas Strasbūre, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje išvardinti argumentai pašalinti Rusiją iš Europos Tarybos

  CC BY 3.0 / wikipedia / Council of Europe Palais de l'Europe
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  4711

  Lietuvos Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas mano, kad Rusijos veiksmai prieštarauja trečiajam organizacijos Statuto straipsniui, kuriame teigiama, kad "kiekvienas Europos Tarybos narys privalo pripažinti teisės viršenybės principus"

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Rusija gali būti pašalinta iš Europos Tarybos dėl organizacijos Statuto pažeidimo,  sakė Lietuvos Konstitucinio Teismo vadovas Dainius Žalimas.

  Apie tai praneša informacijos agentūra "UNIAN".

  Žalimas mano, kad Rusijos užsienio politikos veikla prieštarauja trečiajam Statuto straipsniui, kuriame teigiama, kad "kiekvienas Europos Tarybos narys privalo pripažinti teisės viršenybės principus".

  Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Рамиль Ситдиков

  Pasak teisėjo, rimčiausiu tarptautinės teisės viršenybės pažeidimu tarptautiniuose santykiuose yra agresija, įskaitant neteisėtą užsienio teritorijos užgrobimą ir aneksiją, — taip Žalimas apibūdino Rusijos veiksmus Krymo ir Ukrainos atžvilgiu.

  "Rusijos agresija prieš Ukrainą, įskaitant Krymo aneksiją, gali būti laikoma pakankamu pagrindu pašalinti Rusiją iš Europos Tarybos", — sakė jis.

  Teisėjas pridūrė, kad Europos Taryba buvo sukurta siekiant apsaugoti žmogaus teises, taip pat "išvengti agresyvaus karo pasikartojimo ir su juo susijusių tragiškų pasekmių". Todėl, tęsė Žalimas, agresijos ignoravimas prieštarauja organizacijos vertybėms.

  Maskva ne kartą pabrėžė neesanti Ukrainos konflikto puse ir yra suinteresuota, kad Ukraina įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Pasak Federacinės tarybos komiteto Užsienio reikalų komiteto pirmininko Konstantino Kosačevo, užsienio kolegos supranta, kad "be Rusijos Europos Taryba negali egzistuoti". Kaip pažymėjo senatorius, šiandien daugeliui tapo akivaizdu, kad Rusijos delegacijos nebuvimas Europos Taryboje — "tai ne Rusijos problema, o Europos Tarybos Parlamentinės asamblėjos".

  Dar šia tema

  Europos Taryba svarsto galimybę atšaukti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  Europos Taryba, Rusija, Lietuva

  Svarbiausios temos