01:55 2019 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Krymas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos URM pareiškė, kad "Euronews" "neteisingai" pasakoja apie Krymą

  © CC BY-ND 2.0 / flickr / Grigory Gusev
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  12133

  Pasak Lietuvos užsienio reikalų ministerijos vadovo Lino Linkevičiaus, Europos televizijos kanalas turėjo paminėti apie pusiasalio "aneksiją"

  VILNIUS, sausio 24 — Sputnik. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad televizijos kanalas "Euronews" "neteisingai" nušviečia įvykius Kryme.

  Kaip pranešė portalas Ukraina.ru, antradienį "Euronews" parodė reportažą apie užsiėmimus, kuriuos organizavo Rusijos ginkluotojų pajėgų 68-ju inženerijos pulkas. Jose dalyvavo beveik šimtas mokinių iš Krymo, kurie mokėsi užminuoti ir nukenksminti minas.

  Pasipiktino Linkevičius tuo, kad Europos televizijos kanalas nepaminėjo apie Krymo "aneksijos".

  "Maksimalus smegenų plovimas nuo "Euronews"? Nei vieno žodžio apie neteisėtą Krymo aneksiją — šovinizmo pagrindas. Graudu", — parašė ministras savo Twitter paskyroje.

  Po Linkevičiaus pasisakymo sureagavo ir oficiali Ukrainos užsienio reikalų ministerijos atstovė Mariana Betsa.

  Krymas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Мальгавко

  Vakarų žiniasklaida jau ne pirmą kartą užsimena apei pusiasalio "aneksiją". Taip praėjusių metų lapkritį amerikiečių leidinys "The New York Times" paskelbė straipsnį apie Krymo tilto statybą kartu su žemėlapiu, kuriame Krymas vadinamas "ginčijama teritorija", bet nuspalvintas ta pačia spalva kaip ir Rusijos teritorija. Ukrainos valdžia pareikalavo ištaisyti žemėlapį, tačiau redakcija atsisakė tai daryti.

  Krymas ir Sevastopalis tapo Rusijos regionais po 2014 metų kovo mėnesio referendumo. Prijungimą prie Rusijos teritorijos palaikė 96,77% ir 95,6% Sevastopolio gyventojų. Maskva ne kartą teigė, kad Krymo gyventojai nubalsavo už prijungimą prie Rusijos teritorijos demokratiškai, atsižvelgdami į tarptautinę teisę ir Jungtinių Tautų Organizacijos įstatus. Tačiau Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos prezidento teigimu, Krymo klausimas "uždarytas visiems laikams".

  Dar šia tema

  Baigtas visų atramų pastatymas automobilių kelio tilto į Krymą dalyje
  Ukraina pripažino, kad įstojus į RF Kryme gyventi geriau
  Sobčiak laiko Krymą Ukrainos teritorija
  Šiaurės Korėja pripažino Krymą Rusijos teritorija
  Internete pasirodė tilto į Krymą autokelio arkos gabenimo vaizdo įrašas
  Tegai:
  naujienos, Linas Linkevičius, Krymas, Rusija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos