08:16 2019 Gruodžio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1075
 • RUB70.3925
  Įsilaužimas, archyvinė nuotrauka

  Paskelbtos įsilaužimo į naujienų portalą tyrimo išvados

  © Photo: Depositphotos
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Tyrimo metu nustatyti IP adresai "siejami su užsienio valstybių finansuojamos grupuotės veikla internete"

  VILNIUS, sausio 30 — Sputnik. Nacionalinis kibernetinio saugumo centras (NKSC) paskelbė pirminę su naujienų portalu tv3.lt siejamo kibernetinio incidento analizę, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Primename, kad sausio 18 dieną įvyko įsilaužimas į naujienų portalą tv3.lt, kuriame buvo paslkelbta šmeižianti informacija apie krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį. Be to, imituojant siuntėjo pašto adresą, tikslinei auditorijai — Lietuvos valstybės institucijų ir žiniasklaidos atstovams — buvo išsiųsti elektroniniai laiškai su priedu, kuriame įterptas kenksmingas kodas.

  Tyrimo metu nustatyti IP adresai "siejami su užsienio valstybių finansuojamos grupuotės veikla internete".

  Laiško, kuris buvo adresuotas tikslinei auditorijai, priede buvo pateikta "suklastota informacija apie Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį su nuorodomis į straipsnį portale". Dokumente taip pat įterptas automatizuotas kenksmingas kodas.

  "Kenksmingas kodas įterptas į paslėptą duomenų laukelį, kurio aprašyme taip pat rodomas klaidos pranešimas, pateikiamas rusiško raidyno (kirilicos) simboliais, todėl galima daryti prielaidą, kad šiam dokumentui kurti buvo naudojama rusiška "Microsoft Word" programinės įrangos versija", — nurodoma pranešime.

  Tyrimo išvadose nurodyta, kad į interneto svetainę tv3.lt buvo įsilaužta pasinaudojant užvaldyta administratoriaus paskyra, be to, pasinaudojant suklastota "sensacinga informacija" buvo tikslingai išplatinti laiškai su kenksmingu kodu, kuris, patekęs į sistemą, galėtų ją išnaudoti.

  Pasak krašto apsaugos viceministro Edvino Kerzos, pastarasis kibernetinis išpuolis buvo gera treniruotė įvertinant sutelktų valstybės kibernetinio saugumo pajėgumų pasiektą pažangą incidentų valdymo ir tyrimų srityje.

  Dar šia tema

  Lietuva sukurs vieningas ES kibernetines greitojo reagavimo pajėgas
  ES kurs bendrijos kibernetines greito reagavimo pajėgas
  Grybauskaitė Briuselyje pasisakė už kibernetinį saugumą
  Antrosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos vyks Lietuvoje
  Grybauskaitė pasiūlė sukurti Europos "kibernetinį Šengeną"
  Tegai:
  programišiai, Nacionalinis kibernetinio saugumo centras, Lietuva

  Svarbiausios temos